Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne la 0744 391 999! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
VEZI ce probe trebuie să treacă Cel mai puternic bărbat din Ținutul Contelui Dracula!
Cele mai frumoase bijuterii pentru copii le găsești la Safirelli!
Contele-vampir își caută frumoasa la Festivalul Usturoiul în Ținutul Contelui Dracula!
Bijuterii pentru copii găsești la Safirelli! Sunt cele mai frumoase
Ai bijuterii vechi sau rupte? Vino la Safirelli și schimbă-le cu cu altele noi!

  300 vizitatori online


Farmacii de gardă
FARMACII DE GARDĂ AUGUST 2014.
Daniel Bessi - moda pentru bărbați
Cămăși semnate DANIEL BESSI pentru un “look total” pentru orice ocazie prin colecţii variate ca stil. Acum
Bilete de avion Transair Agency
Orice companie aeriană. Orice destinație
Complex Turistic Alpina Blazna
Complexul Turistic Alpina Blazna este locul perfect unde poţi să-ţi petreci vacanţa la munte indiferent de
Maj-Tom Gazon
Firma noastră dispune de utilaje profesionale şi personal de specialitate în construcţia şi amenajarea terenurilor
Traduceri legalizate
Calitate Rapiditate Securitate
ORL - Clinica Sanovil
Sectia ORL Clinica Sanovil.
Case de marcat
Comercializăm şi întreţinem o gamă diversificată de case de marcat şi produse conexe.
Advent Kindergarten
A-i oferi propriului copil posibilitatea de a învăţa două limbi de la vârsta cea mai fragedă constituie un
Spălătoria Pro Wash - jet de apă caldă
Spălătoria Pro Wash are grijă de masina ta oferind servicii de spălare interior exterior cosmetizare auto.
ElectriceElectrocasnice Biasicom
Produse de cea mai buna calitate la preturi imbatabile
Baza Sportivă Alex
Baza sportivă dispune de teren de fotbal sintetic tenis. Baza sportivă este prevăzută cu nocturnă vestiar şi
SC.Help Medical SRL
Îngrijiri medicale la domiciliu Dr. Crisan Mihaela Laura.
Urologie Clinica Sanovil
Consultaţii urologie.
Mobilă Bellona
Innobilează-ţi casa cu eleganţă şi stil

REDACȚIA:
Tel: 0744-391999
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Tureac: Accident mortal de circulatie

25/01/2011 14:21:29 Andreea LEDER  
Un grav accident de circulatie a avut loc in urma cu putin timp in localitatea Tureac. Din primele informatii se pare ca doua masini s-ar fi lovit frontal, iar o persoana se zbate intre viata si moarte. UPDATE: Manevrele de resuscitare au fost in zadar.

In urma cu putin timp a avut loc in Tureac un grav accident rutier.

Spre locul accidentului a plecat de urgenta un echipaj de prim ajutor al serviciului SMURD. La fata locului paramedicii SMURD au gasit o persoana in stop cardio-respirator si au inceput efectuarea manevrelor de resuscitare.

In ajutorul lor a plecat si o ambulanta cu medic. Circulatia este blocata.

UPDATE:14:58

Un barbat in varsta de 32 de ani din localitatea Muresenii Bargaului, in timp ce se afla la volanul unei masini Dacia Papuc a incercat sa depaseasca un alt autoturism.

Din sens opus circula regulamentar o autospeciala care transporta material lemnos. Impactul nu a mai putut fi evitat, cele doua masini lovindu-se frontal.

In ciuda eforturilor medicilor soferul masinii Dacia a decedat.

La fata locului sunt si politistii care fac cercetari in continuare.

Coloanele de masini depasesc 3 kilometri pe ambele sensuri.

UPDATE: 15.15

Circulatia pe DN 17 s-a deblocat in urma cu putina vreme dupa ce timp de o ora si jumatate sute de masini nu si-au putut continua drumul din cauza accidentului. Deocamdata circulatia se desfasoara cu greutate, pe un singur sens de mers.

Barbatul decedat se grabea sa cumpere piese pentru o masina pe care o avea de reparat si din cauza neatentiei a intrat in depasire si s-a izbit frontal de masina care transporta lemne. In urma impactului extrem de violent, barbatul a fost proiectat in afara autoturismului iar Dacia s-a rupt in doua.

Primul care a ajuns la locul accidentului a fost medicul de familie din Tureac insa barbatul era deja decedat.

12279 vizualizari


acc.tureac4.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac13.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac14.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac9.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac12.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac10.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac2.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac7.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac6.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac11.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac5.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac3.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac8.jpg :: Bistriteanul.ro
Dumnezeu sa te ierte
  (29/01/2011 23:30:14)
[ TUTA ]
A mai cazut o stea........alta nu va mai rasari.Dumnezeu sa te odihneasca acolo sus in veci pomenirea ta ADY,lacrimi si suspine pentru o viata luata prea repede......amintirea ta ramane o mica parte in viata mea
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...
  (27/01/2011 20:49:37)
[ maria ]
nu am cuvinte...un om bun care a plecat mult prea devreme dintre noi :( am copilarit impreuna.Dumnezeu sa aiba grija de tine Adi...
cel dintai sau...de pe urma...gand
  (27/01/2011 16:40:08)
[ Tuta Beudean ]
Daca un om este definit de altruism, respectul aratat celorlalti...toto vor spune... "UN OM ADEVARAT A PLECAT DINTRE NOI". Nu si eu pentru ca ceea ce am trait impreuna nu cunoaste granite nici moarte. Locul castigat in inima mea va transforma totul intr-un ragaz ce precede "ADEVARATA INTALNIRE" sortita din ceruri....
sincere condoleante familiei...
  (27/01/2011 09:35:28)
[ adrian ]
o tragedie care ne-a luat prin surprindere pe toti, mai ales pe cei care-l cunosteau... desi, astfel de situatii sunt greu de comentat, dar totusi nu ma pot abtine.. si eu sunt sofer profesionist iar in trafic niciodata nu poti sa stii fractiunea de secunda in care poti gresi tu sau cel din fata ta, insa in acest caz cine cunoaste zona stie ca acolo este o portiune de drum intinsa cu maxima vizibilitate si este practic imposibil sa nu-l vezi pe cel din fata ca este angajat in depasire..
sa iti fie tarina usoara adi.
  (26/01/2011 22:21:01)
[ dan cerceja ]
mai mic cu un an ca mine dar prieteni de o virsta, luati seama toti soferii si nu goniti cu masina ca rezultatul il vedem toti acum care suntem ramasi inca la volan.r[calatorule cind treci pe la mormint pe la mine oprestete linga cruce ca si eu am fost o data trup si suflet ca si tine]nu te vom uita nici o data.
dumnezeu sal ierte....
  (26/01/2011 11:31:50)
[ S.M.U.R.D ]
oameni buni nu va omorati cu mainile voastre...nu va arunca-ti cu atata viteza in ghiarele morti...sa dovedit de atatea ori ca viteza ucide ...pacat ca toti tineri se duc din aceasta lume inconjurati de un morman de fiare contorsionate....
neplacut
  (26/01/2011 10:31:02)
[ ionut ]
imi pare rau sa spun dar mai trebuie sa mai tina cont lumea ca numai o data te grabesti. asta sa fie invatatura de minte pt soferi si politai. condoleanta
CONDOLEANTE FAMILIEI
  (25/01/2011 22:13:12)
[ ion ]
LA ASA INTAMPLARE NU I CU LUATUL MASURII...STRESUL ,GRABA SI VOIA CELUI DE SUS ! MASURI TREBUIA SA IA PRIMARUL DE ACOLO SA FACA TROTUARE CAND AU CONSTRUIT DRUMUL nu sti pe ce iesi din casa !
condoleante si mult curaj familiei
  (25/01/2011 22:10:06)
[ vasile sut ]
ne pare nespus de rau si vei ramane vesnic in sufletul nostru.zilnic te vom astepta dar in zadar.neai parasit fara sa-ti iai adio adio ADI.pacat ca ai lasat o mama-ndurerata si o sora care nu te vor uita niciodata.atat si noi cat si prieteni tai dumnezau sa te odihneasca si sa te aseje alaturi de cei drepti ca tine adio nostru prieten
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca
  (25/01/2011 21:38:20)
[ dorina bala ]
ramai vesnic in amintirea noastra condoleante familiei Larisa si mamei lui Lucica.Dumnezeu sa le intareasca
Groaznic .!!
  (25/01/2011 21:19:06)
[ .. ]
Imi pare rau si sincere condoliante familiei . Nu l-am cunoscut dar din comentarii reiese ca a fost un om de nota 10 . Ce vreau sa spun este ca autoritatiile trebuie sa ia masuri in zona aceia , pentru ca acolo , drumul este un cosmar ( ma refer ca se circula cu viteza prea mare ) . Sunt si eu unu dintre care tranziteaza acel drum si recunosc ca sub o suta nu o las ... dar de fiecare data ma corectez .. nu imi pot da seama ce se poate face acolo dar e mare nevoie .
Dumnezeu sa-l odihneasca
  (25/01/2011 20:58:12)
[ vasi ]
un om bun extraordinar cu un suflet mare, un var de treaba Dumnezeu se te ierte si sa te odihneasca in pace Adi!
condoliante
  (25/01/2011 20:38:48)
[ ionita ]
dumnezeu sal odihneasca in pace a fost un baiat bun nu te vom uita nici odata
ptr. emyy
  (25/01/2011 20:33:30)
[ madalina ]
Sti sa stai si sa te hlinzesti numa ca o capra...ce nu-ti convine la poze tu? mai bine nu ai fi avut deloc la ce sa te uiti? vai ca multi mai is ca tine care stiu numa sa comenteze...mai bine te-ai duce sa vinzi in piata decat sa stai pe un calculator...caci nu prea sti sa-l folosesti...
Dumnezeu sa-l ierte
  (25/01/2011 19:44:51)
[ ...... ]
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace ,un baiat deosebit de sufletist si muncitor -sa-i aprindem o lumanre toti care l-am cunoscut si sa ne rugam pentru sufletul lui plecat prea repede dintre noi.
:))
  (25/01/2011 19:15:18)
[ emyy ]
de ce n-ati pus niste poze mai mici ...astea is prea mari...:|
...
  (25/01/2011 19:10:18)
[ un bistritean ]
cel pe care l-a depasit a franat pt a-l lasa sa depaseasca sau a accelerat si el?
adi
  (25/01/2011 18:59:08)
[ adrian ]
un om extraordinar am copilarit cu el dumnezeu sa-l odihneasca condoleante familiei.;vei ramane in inimile noastre....un salut vechii prieten;
sa-l ierte d-zeu
  (25/01/2011 17:28:00)
[ marin borta ]
dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca,a fost un om deosebit si un prieten adevarat.oameni ca si el se nasc odata la 1000 de ani si din cate se vede mor mult prea repede...
motivul
  (25/01/2011 16:23:00)
[ Tibi ]
condoliante familiei
nume decedat
  (25/01/2011 15:38:28)
[ eu ]
Decedatul e Adi Olteanu , Dumnezeu sa-l ierte si condoleante familiei !
accident
  (25/01/2011 15:33:01)
[ curios ]
va rog sa dat numele celui decedat


CAUTARE
STIRILE DE AZI
13:20 - Votul ar putea deveni obligatoriu! Inițiativa vine din partea unui ales al PSD
12:41 - Vezi ce poţi face ziua la Festivalul Usturoiului
11:39 - Vasile Borș infirmă că ar urma să fie hirotonit luni la Tihuța
10:38 - Preotul Baciu a trecut la cele veşnice
10:09 - Hoții la mere! Prinși în flagrant
10:00 - Angajată APIA trimisă în judecată pentru luare de mită
09:54 - Peste 600 de sancţiuni în valoare de aproape 80 de mii de lei în doar 4 zile
09:15 - Hot Club de Cluj...ritmuri de jazz cu accent de Bistriţa
09:00 - Luna aceasta încep lucrările la Centrul de Informare Turistică de la Teaca!

Publicitate

Certificat Web Certificat Web Director web RSS - Ia stiri de aici Aboneaza-te la FeedBurner
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Bistriteanul.Ro.