Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne la 0744 391 999! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
VIDEO: Emoţionant până la lacrimi! Deşi orfani, 39 de copii de la “Sfântul Iosif” au arătat bistriţenilor ce este dragostea
De la 1 mai, NU mai dau bacşiş!
VIDEO - INCREDIBIL: Am găsit bizonul maxim de pe străzile Bistriţei!
PARADOX la Bursa locurilor de muncă: dezinteres și disperare! Tinerii nu se înghesuie la muncă, iar pe cei mai în vârstă nu îi vrea nimeni

  327 vizitatori online


Căsuţa din poveşti
Orice copil educat este un om câştigat.
Farmacii de gardă
FARMACII DE GARDĂ APRILIE 2015.
Clinica Sanovil
Înfiinţată în 2007 cu un profil de obstetrică ginecologie Clinca Sanovil vine în întâmpinarea nevoilor dvs o
Clinica Sanovil - endocrinologie
Consultaţii endocrinologie.
Q Smile
Q Smile - Zâmbetul tău este profesia noastră
Evenimente By Niky
Organizări evenimente personalizate pe orice tematică aleasă de cuplurile care se căsătoresc sau de părinții
Ecografii Mamare si Mamografie
Consultatii ecografii mamare si mamografie - Clinica Sanovil.
Electro Supermax
Electro Supermax îşi propune să ofere potenţialilor clienţi achiziţionarea unor produse de calitate la cele mai
Comautosport
Cea mai extinsa retea de dealeri si service auto din judet poarta un singur nume: Comautosport
Clinica Sanovil - obstetrică ginecologie
Consultaţii obstetrică ginecologie.
Steilmann - numele eleganței
LUMEA MODEI EXCLUSIVE PENTRU FEMEIA ŞI BĂRBATUL ZILELOR NOASTRE  VEZI ce BONUS ai dacă ești partenerul nostru
Agenția de Turism Sfara Tours
Sfara Tours Bistriţa te ajută să descoperi lumea în orice fel îţi doreşti.
Soluţii Software Hardware
Oferim soluţii consacrate de vârf în domeniul tehnologiei informaţiei şi al comunicaţiei. Aplicaţii de gestiune
WebFarmacia Avicenna Bistrita
Comanzi on-line și ai livrare GRATUITĂ în Bistrița la comenzi de peste 30 RON.
Grădiniţa Rază de Soare
O grădiniţă veselă ca o rază de soare

REDACȚIA:
Tel: 0744-391999
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Tureac: Accident mortal de circulatie

25/01/2011 14:21:29 Andreea LEDER  
Un grav accident de circulatie a avut loc in urma cu putin timp in localitatea Tureac. Din primele informatii se pare ca doua masini s-ar fi lovit frontal, iar o persoana se zbate intre viata si moarte. UPDATE: Manevrele de resuscitare au fost in zadar.

In urma cu putin timp a avut loc in Tureac un grav accident rutier.

Spre locul accidentului a plecat de urgenta un echipaj de prim ajutor al serviciului SMURD. La fata locului paramedicii SMURD au gasit o persoana in stop cardio-respirator si au inceput efectuarea manevrelor de resuscitare.

In ajutorul lor a plecat si o ambulanta cu medic. Circulatia este blocata.

UPDATE:14:58

Un barbat in varsta de 32 de ani din localitatea Muresenii Bargaului, in timp ce se afla la volanul unei masini Dacia Papuc a incercat sa depaseasca un alt autoturism.

Din sens opus circula regulamentar o autospeciala care transporta material lemnos. Impactul nu a mai putut fi evitat, cele doua masini lovindu-se frontal.

In ciuda eforturilor medicilor soferul masinii Dacia a decedat.

La fata locului sunt si politistii care fac cercetari in continuare.

Coloanele de masini depasesc 3 kilometri pe ambele sensuri.

UPDATE: 15.15

Circulatia pe DN 17 s-a deblocat in urma cu putina vreme dupa ce timp de o ora si jumatate sute de masini nu si-au putut continua drumul din cauza accidentului. Deocamdata circulatia se desfasoara cu greutate, pe un singur sens de mers.

Barbatul decedat se grabea sa cumpere piese pentru o masina pe care o avea de reparat si din cauza neatentiei a intrat in depasire si s-a izbit frontal de masina care transporta lemne. In urma impactului extrem de violent, barbatul a fost proiectat in afara autoturismului iar Dacia s-a rupt in doua.

Primul care a ajuns la locul accidentului a fost medicul de familie din Tureac insa barbatul era deja decedat.

12650 vizualizari


acc.tureac4.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac13.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac14.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac9.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac12.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac10.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac2.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac7.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac6.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac11.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac5.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac3.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac8.jpg :: Bistriteanul.ro
(29/01/2011 23:30:14)
Dumnezeu sa te ierte
A mai cazut o stea........alta nu va mai rasari.Dumnezeu sa te odihneasca acolo sus in veci pomenirea ta ADY,lacrimi si suspine pentru o viata luata prea repede......amintirea ta ramane o mica parte in viata mea
(27/01/2011 20:49:37)
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...
nu am cuvinte...un om bun care a plecat mult prea devreme dintre noi :( am copilarit impreuna.Dumnezeu sa aiba grija de tine Adi...
(27/01/2011 16:40:08)
cel dintai sau...de pe urma...gand
Daca un om este definit de altruism, respectul aratat celorlalti...toto vor spune... "UN OM ADEVARAT A PLECAT DINTRE NOI". Nu si eu pentru ca ceea ce am trait impreuna nu cunoaste granite nici moarte. Locul castigat in inima mea va transforma totul intr-un ragaz ce precede "ADEVARATA INTALNIRE" sortita din ceruri....
(27/01/2011 09:35:28)
sincere condoleante familiei...
o tragedie care ne-a luat prin surprindere pe toti, mai ales pe cei care-l cunosteau... desi, astfel de situatii sunt greu de comentat, dar totusi nu ma pot abtine.. si eu sunt sofer profesionist iar in trafic niciodata nu poti sa stii fractiunea de secunda in care poti gresi tu sau cel din fata ta, insa in acest caz cine cunoaste zona stie ca acolo este o portiune de drum intinsa cu maxima vizibilitate si este practic imposibil sa nu-l vezi pe cel din fata ca este angajat in depasire..
(26/01/2011 22:21:01)
sa iti fie tarina usoara adi.
mai mic cu un an ca mine dar prieteni de o virsta, luati seama toti soferii si nu goniti cu masina ca rezultatul il vedem toti acum care suntem ramasi inca la volan.r[calatorule cind treci pe la mormint pe la mine oprestete linga cruce ca si eu am fost o data trup si suflet ca si tine]nu te vom uita nici o data.
(26/01/2011 11:31:50)
dumnezeu sal ierte....
oameni buni nu va omorati cu mainile voastre...nu va arunca-ti cu atata viteza in ghiarele morti...sa dovedit de atatea ori ca viteza ucide ...pacat ca toti tineri se duc din aceasta lume inconjurati de un morman de fiare contorsionate....
(26/01/2011 10:31:02)
neplacut
imi pare rau sa spun dar mai trebuie sa mai tina cont lumea ca numai o data te grabesti. asta sa fie invatatura de minte pt soferi si politai. condoleanta
(25/01/2011 22:13:12)
CONDOLEANTE FAMILIEI
LA ASA INTAMPLARE NU I CU LUATUL MASURII...STRESUL ,GRABA SI VOIA CELUI DE SUS ! MASURI TREBUIA SA IA PRIMARUL DE ACOLO SA FACA TROTUARE CAND AU CONSTRUIT DRUMUL nu sti pe ce iesi din casa !
(25/01/2011 22:10:06)
condoleante si mult curaj familiei
ne pare nespus de rau si vei ramane vesnic in sufletul nostru.zilnic te vom astepta dar in zadar.neai parasit fara sa-ti iai adio adio ADI.pacat ca ai lasat o mama-ndurerata si o sora care nu te vor uita niciodata.atat si noi cat si prieteni tai dumnezau sa te odihneasca si sa te aseje alaturi de cei drepti ca tine adio nostru prieten
(25/01/2011 21:38:20)
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca
ramai vesnic in amintirea noastra condoleante familiei Larisa si mamei lui Lucica.Dumnezeu sa le intareasca
(25/01/2011 21:19:06)
Groaznic .!!
Imi pare rau si sincere condoliante familiei . Nu l-am cunoscut dar din comentarii reiese ca a fost un om de nota 10 . Ce vreau sa spun este ca autoritatiile trebuie sa ia masuri in zona aceia , pentru ca acolo , drumul este un cosmar ( ma refer ca se circula cu viteza prea mare ) . Sunt si eu unu dintre care tranziteaza acel drum si recunosc ca sub o suta nu o las ... dar de fiecare data ma corectez .. nu imi pot da seama ce se poate face acolo dar e mare nevoie .
(25/01/2011 20:58:12)
Dumnezeu sa-l odihneasca
un om bun extraordinar cu un suflet mare, un var de treaba Dumnezeu se te ierte si sa te odihneasca in pace Adi!
(25/01/2011 20:38:48)
condoliante
dumnezeu sal odihneasca in pace a fost un baiat bun nu te vom uita nici odata
(25/01/2011 20:33:30)
ptr. emyy
Sti sa stai si sa te hlinzesti numa ca o capra...ce nu-ti convine la poze tu? mai bine nu ai fi avut deloc la ce sa te uiti? vai ca multi mai is ca tine care stiu numa sa comenteze...mai bine te-ai duce sa vinzi in piata decat sa stai pe un calculator...caci nu prea sti sa-l folosesti...
(25/01/2011 19:44:51)
Dumnezeu sa-l ierte
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace ,un baiat deosebit de sufletist si muncitor -sa-i aprindem o lumanre toti care l-am cunoscut si sa ne rugam pentru sufletul lui plecat prea repede dintre noi.
(25/01/2011 19:15:18)
:))
de ce n-ati pus niste poze mai mici ...astea is prea mari...:|
(25/01/2011 19:10:18)
...
cel pe care l-a depasit a franat pt a-l lasa sa depaseasca sau a accelerat si el?
(25/01/2011 18:59:08)
adi
un om extraordinar am copilarit cu el dumnezeu sa-l odihneasca condoleante familiei.;vei ramane in inimile noastre....un salut vechii prieten;
(25/01/2011 17:28:00)
sa-l ierte d-zeu
dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca,a fost un om deosebit si un prieten adevarat.oameni ca si el se nasc odata la 1000 de ani si din cate se vede mor mult prea repede...
(25/01/2011 16:23:00)
motivul
condoliante familiei
(25/01/2011 15:38:28)
nume decedat
Decedatul e Adi Olteanu , Dumnezeu sa-l ierte si condoleante familiei !
(25/01/2011 15:33:01)
accident
va rog sa dat numele celui decedat

CAUTARE
STIRILE DE AZI
14:22 - VIDEO - Creţu: Nu o să lăsăm oraşul fără transport public din cauza unor interese politice
13:38 - VIDEO - S-au cheltuit 57.000 de le pentru proiectul "Învaţă împreună cu mine"! VEZI ce se face cu aceşti bani
13:36 - Vitalia a ratat la mustață rezilierea de drept a contractului! Câteva zile și 10.000 lei și ne luam adio!
13:27 - VIDEO - Cu 2,6 milioane de lei de la Uniunea Europeană la Bistriţa s-au izolat trei blocuri
12:29 - VIDEO - Autobuzele electrice ar putea fi înlocuite cu unele ce funcţionează cu hidrogen
12:08 - VIDEO - Primarul Creţu: Legea ne obligă să punem taxa specială de salubritate!
11:06 - Prelungirea contractului de transport în comun, la a doua încercare
09:23 - Cu panouri şi afişe, ecologiştii vor să promoveze sterilizarea câinilor de rasă comună
07:24 - VIDEO. Părintele Paisie, stareţul Mănăstirii de la Nuşeni: Sunteţi fii ai Luminii. Lumina lui Hristos să strălucească peste voi...!

Publicitate
Certificat Web Certificat Web Director web RSS - Ia stiri de aici Aboneaza-te la FeedBurner
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Bistriteanul.Ro.