Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne la 0744 391 999! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
IMPRESIONANT - De Crăciun fii mai bun: Răzvan, un tânăr de la Casa de Copii din Beclean, a făcut cadouri fraţilor orfani din Uriu
Colind emoționant la Crăciun în Bistrița-Năsăud: Titus Homei deschide evenimentul în costumul popular primit în campania De Crăciun fii mai bun!
De Crăciun fii mai bun: Primele donații pentru cei sărmani au ajuns la Sala Polivalentă!
Medalii de ciocolată pentru copiii cuminți și trufe de ciocolată – cadourile de Crăciun de la Afrodita`s Schoko
FOTO: Vrei să fii în pas cu moda de sărbători?! Știi deja: Magazinele Prestige – men&women – destinația ta de shopping!

  275 vizitatori online


Asociatia Filantropia Ortodoxă Cluj Filiala Bistriţa
Îngrijiri medicale la domiciliu Pr. Pintican Ioan Marius.
Case de marcat
Comercializăm şi întreţinem o gamă diversificată de case de marcat şi produse conexe.
Hotel METROPOLIS
Singurul hotel din Bistrița care oferă servicii de 5 stele. Restaurant hotel Centru SPA.
Sabiroli
Complexul comercial Sabiroli vă oferă:
Cadouri inedite pentru nou-născuţi
Sunteți în pană de idei și nu știți ce cadou să faceți unui nou-născut
Q Smile
Q Smile - Zâmbetul tău este profesia noastră
Mobilă Bellona
Innobilează-ţi casa cu eleganţă şi stil
Shop Rock
Vrei să fii mereu în trend
Instalaţii de încălzire - vânzare execuţie service
Cu Installtherm Stef căminul tău va avea mereu un ambient cald şi plăcut
Salon Claudia
Ștergem anii și cearcănele cu tehnologii cosmetice revoluționare unice în Bistrița
Hairstyle by Alexandra
Vrei o coafură simplă de efect sau una elegantă Pregăteşte-te pentru o schimbare totală de look - de la
Hydrosfer Instal
Societatea noastră se ocupă de proiectare de instalaţii comercializare produse pentru construcţii şi instalaţii
Reprezentanţă Peugeot Bistriţa
Rubin este Centru Autorizat de Vânzări şi Service Peugeot în Judeţul Bistriţa-Năsăud din Aprilie 2003. În anul
Decoraţiuni interioare Regalia
Valoarea vine din interior
Asociaţia Caritas Eparhial Greco-Catolic Cluj Filiala Bistriţa
Îngrijiri medicale la domiciliu Pr. Pop Narcis Nicolae.

REDACȚIA:
Tel: 0744-391999
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Tureac: Accident mortal de circulatie

25/01/2011 14:21:29 Andreea LEDER  
Un grav accident de circulatie a avut loc in urma cu putin timp in localitatea Tureac. Din primele informatii se pare ca doua masini s-ar fi lovit frontal, iar o persoana se zbate intre viata si moarte. UPDATE: Manevrele de resuscitare au fost in zadar.

In urma cu putin timp a avut loc in Tureac un grav accident rutier.

Spre locul accidentului a plecat de urgenta un echipaj de prim ajutor al serviciului SMURD. La fata locului paramedicii SMURD au gasit o persoana in stop cardio-respirator si au inceput efectuarea manevrelor de resuscitare.

In ajutorul lor a plecat si o ambulanta cu medic. Circulatia este blocata.

UPDATE:14:58

Un barbat in varsta de 32 de ani din localitatea Muresenii Bargaului, in timp ce se afla la volanul unei masini Dacia Papuc a incercat sa depaseasca un alt autoturism.

Din sens opus circula regulamentar o autospeciala care transporta material lemnos. Impactul nu a mai putut fi evitat, cele doua masini lovindu-se frontal.

In ciuda eforturilor medicilor soferul masinii Dacia a decedat.

La fata locului sunt si politistii care fac cercetari in continuare.

Coloanele de masini depasesc 3 kilometri pe ambele sensuri.

UPDATE: 15.15

Circulatia pe DN 17 s-a deblocat in urma cu putina vreme dupa ce timp de o ora si jumatate sute de masini nu si-au putut continua drumul din cauza accidentului. Deocamdata circulatia se desfasoara cu greutate, pe un singur sens de mers.

Barbatul decedat se grabea sa cumpere piese pentru o masina pe care o avea de reparat si din cauza neatentiei a intrat in depasire si s-a izbit frontal de masina care transporta lemne. In urma impactului extrem de violent, barbatul a fost proiectat in afara autoturismului iar Dacia s-a rupt in doua.

Primul care a ajuns la locul accidentului a fost medicul de familie din Tureac insa barbatul era deja decedat.

12456 vizualizari


acc.tureac4.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac13.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac14.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac9.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac12.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac10.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac2.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac7.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac6.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac11.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac5.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac3.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac8.jpg :: Bistriteanul.ro
Dumnezeu sa te ierte
  (29/01/2011 23:30:14)
[ TUTA ]
A mai cazut o stea........alta nu va mai rasari.Dumnezeu sa te odihneasca acolo sus in veci pomenirea ta ADY,lacrimi si suspine pentru o viata luata prea repede......amintirea ta ramane o mica parte in viata mea
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...
  (27/01/2011 20:49:37)
[ maria ]
nu am cuvinte...un om bun care a plecat mult prea devreme dintre noi :( am copilarit impreuna.Dumnezeu sa aiba grija de tine Adi...
cel dintai sau...de pe urma...gand
  (27/01/2011 16:40:08)
[ Tuta Beudean ]
Daca un om este definit de altruism, respectul aratat celorlalti...toto vor spune... "UN OM ADEVARAT A PLECAT DINTRE NOI". Nu si eu pentru ca ceea ce am trait impreuna nu cunoaste granite nici moarte. Locul castigat in inima mea va transforma totul intr-un ragaz ce precede "ADEVARATA INTALNIRE" sortita din ceruri....
sincere condoleante familiei...
  (27/01/2011 09:35:28)
[ adrian ]
o tragedie care ne-a luat prin surprindere pe toti, mai ales pe cei care-l cunosteau... desi, astfel de situatii sunt greu de comentat, dar totusi nu ma pot abtine.. si eu sunt sofer profesionist iar in trafic niciodata nu poti sa stii fractiunea de secunda in care poti gresi tu sau cel din fata ta, insa in acest caz cine cunoaste zona stie ca acolo este o portiune de drum intinsa cu maxima vizibilitate si este practic imposibil sa nu-l vezi pe cel din fata ca este angajat in depasire..
sa iti fie tarina usoara adi.
  (26/01/2011 22:21:01)
[ dan cerceja ]
mai mic cu un an ca mine dar prieteni de o virsta, luati seama toti soferii si nu goniti cu masina ca rezultatul il vedem toti acum care suntem ramasi inca la volan.r[calatorule cind treci pe la mormint pe la mine oprestete linga cruce ca si eu am fost o data trup si suflet ca si tine]nu te vom uita nici o data.
dumnezeu sal ierte....
  (26/01/2011 11:31:50)
[ S.M.U.R.D ]
oameni buni nu va omorati cu mainile voastre...nu va arunca-ti cu atata viteza in ghiarele morti...sa dovedit de atatea ori ca viteza ucide ...pacat ca toti tineri se duc din aceasta lume inconjurati de un morman de fiare contorsionate....
neplacut
  (26/01/2011 10:31:02)
[ ionut ]
imi pare rau sa spun dar mai trebuie sa mai tina cont lumea ca numai o data te grabesti. asta sa fie invatatura de minte pt soferi si politai. condoleanta
CONDOLEANTE FAMILIEI
  (25/01/2011 22:13:12)
[ ion ]
LA ASA INTAMPLARE NU I CU LUATUL MASURII...STRESUL ,GRABA SI VOIA CELUI DE SUS ! MASURI TREBUIA SA IA PRIMARUL DE ACOLO SA FACA TROTUARE CAND AU CONSTRUIT DRUMUL nu sti pe ce iesi din casa !
condoleante si mult curaj familiei
  (25/01/2011 22:10:06)
[ vasile sut ]
ne pare nespus de rau si vei ramane vesnic in sufletul nostru.zilnic te vom astepta dar in zadar.neai parasit fara sa-ti iai adio adio ADI.pacat ca ai lasat o mama-ndurerata si o sora care nu te vor uita niciodata.atat si noi cat si prieteni tai dumnezau sa te odihneasca si sa te aseje alaturi de cei drepti ca tine adio nostru prieten
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca
  (25/01/2011 21:38:20)
[ dorina bala ]
ramai vesnic in amintirea noastra condoleante familiei Larisa si mamei lui Lucica.Dumnezeu sa le intareasca
Groaznic .!!
  (25/01/2011 21:19:06)
[ .. ]
Imi pare rau si sincere condoliante familiei . Nu l-am cunoscut dar din comentarii reiese ca a fost un om de nota 10 . Ce vreau sa spun este ca autoritatiile trebuie sa ia masuri in zona aceia , pentru ca acolo , drumul este un cosmar ( ma refer ca se circula cu viteza prea mare ) . Sunt si eu unu dintre care tranziteaza acel drum si recunosc ca sub o suta nu o las ... dar de fiecare data ma corectez .. nu imi pot da seama ce se poate face acolo dar e mare nevoie .
Dumnezeu sa-l odihneasca
  (25/01/2011 20:58:12)
[ vasi ]
un om bun extraordinar cu un suflet mare, un var de treaba Dumnezeu se te ierte si sa te odihneasca in pace Adi!
condoliante
  (25/01/2011 20:38:48)
[ ionita ]
dumnezeu sal odihneasca in pace a fost un baiat bun nu te vom uita nici odata
ptr. emyy
  (25/01/2011 20:33:30)
[ madalina ]
Sti sa stai si sa te hlinzesti numa ca o capra...ce nu-ti convine la poze tu? mai bine nu ai fi avut deloc la ce sa te uiti? vai ca multi mai is ca tine care stiu numa sa comenteze...mai bine te-ai duce sa vinzi in piata decat sa stai pe un calculator...caci nu prea sti sa-l folosesti...
Dumnezeu sa-l ierte
  (25/01/2011 19:44:51)
[ ...... ]
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace ,un baiat deosebit de sufletist si muncitor -sa-i aprindem o lumanre toti care l-am cunoscut si sa ne rugam pentru sufletul lui plecat prea repede dintre noi.
:))
  (25/01/2011 19:15:18)
[ emyy ]
de ce n-ati pus niste poze mai mici ...astea is prea mari...:|
...
  (25/01/2011 19:10:18)
[ un bistritean ]
cel pe care l-a depasit a franat pt a-l lasa sa depaseasca sau a accelerat si el?
adi
  (25/01/2011 18:59:08)
[ adrian ]
un om extraordinar am copilarit cu el dumnezeu sa-l odihneasca condoleante familiei.;vei ramane in inimile noastre....un salut vechii prieten;
sa-l ierte d-zeu
  (25/01/2011 17:28:00)
[ marin borta ]
dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca,a fost un om deosebit si un prieten adevarat.oameni ca si el se nasc odata la 1000 de ani si din cate se vede mor mult prea repede...
motivul
  (25/01/2011 16:23:00)
[ Tibi ]
condoliante familiei
nume decedat
  (25/01/2011 15:38:28)
[ eu ]
Decedatul e Adi Olteanu , Dumnezeu sa-l ierte si condoleante familiei !
accident
  (25/01/2011 15:33:01)
[ curios ]
va rog sa dat numele celui decedat


CAUTARE
STIRILE DE AZI
17:35 - VIDEO. După ce a fost dată afară din casă, a trăit pe străzile din Cluj-Napoca, familia Vlaic și-a găsit liniștea în gara din Maieru!
14:30 - Nu ratați Târgul de jucării din curtea Muzeului Județean...!
14:11 - Haita Bistriţeană adună astăzi ajutoare pentru campania "De Crăciun fii mai bun"
13:41 - Atelierul de globuri a fost luat cu asalt de copii la Crăciun în Bistrița-Năsăud!
13:31 - Colinde pentru suflet duminică pe uliţele din Rodna
13:10 - VIDEO - Crăciun în Bistriţa-Năsăud cu tăiatul porcului ca pe Valea Bârgăului
12:57 - Descoperă cine sunt primii cetățenii de onoare care au fost premiați la Metropolis și ce au făcut ei pentru județ
12:43 - Moş Crăciun în Dumitriţa
12:25 - FOTO: Zeci de copii ajutaţi de părinţi şi dascăli au împodobit cei mai frumoşi brazi
11:04 - AFLĂ ce cadouri poți cumpăra de la Târgul Darurilor de Crăciun
10:08 - Bistrița-Năsăud are un nou album de prezentare: „Oameni şi locuri”
10:02 - În ziua de Ignat, așa cum o cere tradiția, la Muzeul Județean se taie porcul!
09:39 - Interzicerea traficului auto, cea mai mare problemă a comercianților din centrul istoric, după modernizarea Pieței Centrale
09:02 - Pact între partide pentru susținerea fotbaliștilor de la Gloria Bistrița
02:25 - Colind emoționant la Crăciun în Bistrița-Năsăud: Titus Homei deschide evenimentul în costumul popular primit în campania De Crăciun fii mai bun!

Publicitate
Certificat Web Certificat Web Director web RSS - Ia stiri de aici Aboneaza-te la FeedBurner
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Bistriteanul.Ro.