Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne la 0744 391 999! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
Duminică, ajutăm: Concert caritabil la biserica de la Coroana pentru paramedicul SMURD diagnosticat cu leucemie
Nu ai în grija cui să-ți lași copiii peste noapte sau în weekend?! Adu-i la Centrul Educațional Discovery
Sursa Zilei: DNA intră peste „gașca” de la Bistrița din afacerile retrocedărilor
Supermarket ALMA, acum şi în Telciu!

  236 vizitatori online


Cabana Paradisu39 Verde
Rezervă-ţi acum locul pentru un weekend minunat la Figa Cabana Paradisu Verde este o oază de linişte şi relaxare
Scenica
Conceput pentru a da valoare timpului tau liber pentru a te descoperi pentru a-ti dezvolta aptitudinile sau talentul
Anuska Make Up
Machiaj profesional pentru orice eveniment
Farmacii de gardă
FARMACII DE GARDĂ MARTIE 2015.
Reprezentanţă Peugeot Bistriţa
Rubin este Centru Autorizat de Vânzări şi Service Peugeot în Judeţul Bistriţa-Năsăud din Aprilie 2003. În anul
Secondtex
Haine import Anglia de calitate superioară la cele mai bune preţuri
Cabana Rustică Figa
Ambient plăcut şi decor rustic inspirat din casele ţărăneşti ale bunicilor. Asta găsiţi la Cabana Rustică de
BĂILE FIGA
Complex Balnear care pune la dispoziția turiștilor: tobogane râu leneș băi cu nămol piscine cu apă dulce și
Daniel Bessi - moda pentru bărbați
Cămăși semnate DANIEL BESSI pentru un “look total” pentru orice ocazie prin colecţii variate ca stil. Acum
Catharsis
De ce să alegeţi serviciile oferite de S.C. CATHARSIS S.R.L. • Suntem dedicaţi 100 clienţilor noştrii.
Steilmann - numele eleganței
LUMEA MODEI EXCLUSIVE PENTRU FEMEIA ŞI BĂRBATUL ZILELOR NOASTRE  VEZI ce BONUS ai dacă ești partenerul nostru
Rinascimento
RINASCIMENTO -O marcă de îmbrăcăminte pentru cei care doresc să împărtăşescă aceeaşi pasiune pentru
Make Up Profesional Lee Lee
Machiaj profesional de zi sau de seară cu produse profesionale.
Cămara Bunicii
Borcanul cu cârnaț și carne în unsoare cozonaci pufoși pâine proaspătă și dulcețuri rafinate găsești
Neocontrol Fizioterapie Pelvina
Neocontrol Fizioterapie Pelvina - Clinica Sanovil.

REDACȚIA:
Tel: 0744-391999
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Tureac: Accident mortal de circulatie

25/01/2011 14:21:29 Andreea LEDER  
Un grav accident de circulatie a avut loc in urma cu putin timp in localitatea Tureac. Din primele informatii se pare ca doua masini s-ar fi lovit frontal, iar o persoana se zbate intre viata si moarte. UPDATE: Manevrele de resuscitare au fost in zadar.

In urma cu putin timp a avut loc in Tureac un grav accident rutier.

Spre locul accidentului a plecat de urgenta un echipaj de prim ajutor al serviciului SMURD. La fata locului paramedicii SMURD au gasit o persoana in stop cardio-respirator si au inceput efectuarea manevrelor de resuscitare.

In ajutorul lor a plecat si o ambulanta cu medic. Circulatia este blocata.

UPDATE:14:58

Un barbat in varsta de 32 de ani din localitatea Muresenii Bargaului, in timp ce se afla la volanul unei masini Dacia Papuc a incercat sa depaseasca un alt autoturism.

Din sens opus circula regulamentar o autospeciala care transporta material lemnos. Impactul nu a mai putut fi evitat, cele doua masini lovindu-se frontal.

In ciuda eforturilor medicilor soferul masinii Dacia a decedat.

La fata locului sunt si politistii care fac cercetari in continuare.

Coloanele de masini depasesc 3 kilometri pe ambele sensuri.

UPDATE: 15.15

Circulatia pe DN 17 s-a deblocat in urma cu putina vreme dupa ce timp de o ora si jumatate sute de masini nu si-au putut continua drumul din cauza accidentului. Deocamdata circulatia se desfasoara cu greutate, pe un singur sens de mers.

Barbatul decedat se grabea sa cumpere piese pentru o masina pe care o avea de reparat si din cauza neatentiei a intrat in depasire si s-a izbit frontal de masina care transporta lemne. In urma impactului extrem de violent, barbatul a fost proiectat in afara autoturismului iar Dacia s-a rupt in doua.

Primul care a ajuns la locul accidentului a fost medicul de familie din Tureac insa barbatul era deja decedat.

12604 vizualizari


acc.tureac4.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac13.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac14.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac9.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac12.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac10.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac2.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac7.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac6.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac11.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac5.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac3.jpg :: Bistriteanul.ro
acc.tureac8.jpg :: Bistriteanul.ro
(29/01/2011 23:30:14)
Dumnezeu sa te ierte
A mai cazut o stea........alta nu va mai rasari.Dumnezeu sa te odihneasca acolo sus in veci pomenirea ta ADY,lacrimi si suspine pentru o viata luata prea repede......amintirea ta ramane o mica parte in viata mea
(27/01/2011 20:49:37)
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...
nu am cuvinte...un om bun care a plecat mult prea devreme dintre noi :( am copilarit impreuna.Dumnezeu sa aiba grija de tine Adi...
(27/01/2011 16:40:08)
cel dintai sau...de pe urma...gand
Daca un om este definit de altruism, respectul aratat celorlalti...toto vor spune... "UN OM ADEVARAT A PLECAT DINTRE NOI". Nu si eu pentru ca ceea ce am trait impreuna nu cunoaste granite nici moarte. Locul castigat in inima mea va transforma totul intr-un ragaz ce precede "ADEVARATA INTALNIRE" sortita din ceruri....
(27/01/2011 09:35:28)
sincere condoleante familiei...
o tragedie care ne-a luat prin surprindere pe toti, mai ales pe cei care-l cunosteau... desi, astfel de situatii sunt greu de comentat, dar totusi nu ma pot abtine.. si eu sunt sofer profesionist iar in trafic niciodata nu poti sa stii fractiunea de secunda in care poti gresi tu sau cel din fata ta, insa in acest caz cine cunoaste zona stie ca acolo este o portiune de drum intinsa cu maxima vizibilitate si este practic imposibil sa nu-l vezi pe cel din fata ca este angajat in depasire..
(26/01/2011 22:21:01)
sa iti fie tarina usoara adi.
mai mic cu un an ca mine dar prieteni de o virsta, luati seama toti soferii si nu goniti cu masina ca rezultatul il vedem toti acum care suntem ramasi inca la volan.r[calatorule cind treci pe la mormint pe la mine oprestete linga cruce ca si eu am fost o data trup si suflet ca si tine]nu te vom uita nici o data.
(26/01/2011 11:31:50)
dumnezeu sal ierte....
oameni buni nu va omorati cu mainile voastre...nu va arunca-ti cu atata viteza in ghiarele morti...sa dovedit de atatea ori ca viteza ucide ...pacat ca toti tineri se duc din aceasta lume inconjurati de un morman de fiare contorsionate....
(26/01/2011 10:31:02)
neplacut
imi pare rau sa spun dar mai trebuie sa mai tina cont lumea ca numai o data te grabesti. asta sa fie invatatura de minte pt soferi si politai. condoleanta
(25/01/2011 22:13:12)
CONDOLEANTE FAMILIEI
LA ASA INTAMPLARE NU I CU LUATUL MASURII...STRESUL ,GRABA SI VOIA CELUI DE SUS ! MASURI TREBUIA SA IA PRIMARUL DE ACOLO SA FACA TROTUARE CAND AU CONSTRUIT DRUMUL nu sti pe ce iesi din casa !
(25/01/2011 22:10:06)
condoleante si mult curaj familiei
ne pare nespus de rau si vei ramane vesnic in sufletul nostru.zilnic te vom astepta dar in zadar.neai parasit fara sa-ti iai adio adio ADI.pacat ca ai lasat o mama-ndurerata si o sora care nu te vor uita niciodata.atat si noi cat si prieteni tai dumnezau sa te odihneasca si sa te aseje alaturi de cei drepti ca tine adio nostru prieten
(25/01/2011 21:38:20)
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca
ramai vesnic in amintirea noastra condoleante familiei Larisa si mamei lui Lucica.Dumnezeu sa le intareasca
(25/01/2011 21:19:06)
Groaznic .!!
Imi pare rau si sincere condoliante familiei . Nu l-am cunoscut dar din comentarii reiese ca a fost un om de nota 10 . Ce vreau sa spun este ca autoritatiile trebuie sa ia masuri in zona aceia , pentru ca acolo , drumul este un cosmar ( ma refer ca se circula cu viteza prea mare ) . Sunt si eu unu dintre care tranziteaza acel drum si recunosc ca sub o suta nu o las ... dar de fiecare data ma corectez .. nu imi pot da seama ce se poate face acolo dar e mare nevoie .
(25/01/2011 20:58:12)
Dumnezeu sa-l odihneasca
un om bun extraordinar cu un suflet mare, un var de treaba Dumnezeu se te ierte si sa te odihneasca in pace Adi!
(25/01/2011 20:38:48)
condoliante
dumnezeu sal odihneasca in pace a fost un baiat bun nu te vom uita nici odata
(25/01/2011 20:33:30)
ptr. emyy
Sti sa stai si sa te hlinzesti numa ca o capra...ce nu-ti convine la poze tu? mai bine nu ai fi avut deloc la ce sa te uiti? vai ca multi mai is ca tine care stiu numa sa comenteze...mai bine te-ai duce sa vinzi in piata decat sa stai pe un calculator...caci nu prea sti sa-l folosesti...
(25/01/2011 19:44:51)
Dumnezeu sa-l ierte
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace ,un baiat deosebit de sufletist si muncitor -sa-i aprindem o lumanre toti care l-am cunoscut si sa ne rugam pentru sufletul lui plecat prea repede dintre noi.
(25/01/2011 19:15:18)
:))
de ce n-ati pus niste poze mai mici ...astea is prea mari...:|
(25/01/2011 19:10:18)
...
cel pe care l-a depasit a franat pt a-l lasa sa depaseasca sau a accelerat si el?
(25/01/2011 18:59:08)
adi
un om extraordinar am copilarit cu el dumnezeu sa-l odihneasca condoleante familiei.;vei ramane in inimile noastre....un salut vechii prieten;
(25/01/2011 17:28:00)
sa-l ierte d-zeu
dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca,a fost un om deosebit si un prieten adevarat.oameni ca si el se nasc odata la 1000 de ani si din cate se vede mor mult prea repede...
(25/01/2011 16:23:00)
motivul
condoliante familiei
(25/01/2011 15:38:28)
nume decedat
Decedatul e Adi Olteanu , Dumnezeu sa-l ierte si condoleante familiei !
(25/01/2011 15:33:01)
accident
va rog sa dat numele celui decedat

CAUTARE
STIRILE DE AZI
11:28 - INTERVIU Florin Chereji: “Vom sta pe capul autorităţilor pentru a preveni şi limita faptele regretabile din jurul nostru. Cu buna sau cu bota…”
10:32 - Voluntariat de Ziua Arborelui la Dumitrița
09:09 - Cum se vede Bistrița de la câteva sute de metri înălțime (FOTO)

Publicitate
Certificat Web Certificat Web Director web RSS - Ia stiri de aici Aboneaza-te la FeedBurner
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Bistriteanul.Ro.