Bistriteanul.ro - Află Primul - Sectiune - 007102 1
 Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
O bucată de pământ aduce venituri de sute de mii de lei unei comune. A fost nevoie de un proces de 5 ani pentru asta
EVENIMENT. Monumental, la Bistrița... O „creativitate sănătoasă și exuberantă”
OAMENI din Bistrița-Năsăud. Învățătoarea Sorina Pop – frumoasă, amuzantă, deșteaptă și sinceră (FOTO/VIDEO)
La Urgențe, medicii și asistentele muncesc dublu, până la epuizare
Linia Verde duce la desființarea parcărilor de pe Gheorghe Șincai și Dornei
POVEȘTI DIN SAT: Moartea lui Corbu
Aparatul minune Exilis Elite a ajuns la Bistrița! La Salon Claudia!
Regalia Home și IMP România Ind Bistrița fac angajări! Alte oferte de muncă atractive

  315 vizitatori online

CELE MAI CITITE STIRI
21.02.18 - FOTO ILVA MICĂ - COD ROȘU: Accident mortal la ieșirea spre Sîngeorz! 10 persoane, implicate! Un tânăr, decedat
22.02.18 - Cine era tânărul student care s-a prăpădit în accidentul de la Ilva Mică
21.02.18 - Adolescentul care a omorât două copile, în timp ce conducea camioneta părinților, riscă decenii de închisoare. AFLĂ de ce
21.02.18 - VIDEO: Șoc! Cafeaua din Beclean, mai de fițe ca la Bruxelles
21.02.18 - VIDEO: O apariție neobișnuită în Colibița...!
24.02.18 - AGRO-ARDEAL cumpără bovine! Plata pe loc până în 5000 lei!
19.02.18 - Există miracole: Încă o premieră medicală la Spitalul Județean!
20.02.18 - MĂGURA ILVEI: A căzut de la o înălțime de 6 metri!
17.02.18 - FOTO: Centura Bistriței: I-a proiectat remorca într-un gard!
22.02.18 - Care este starea persoanelor rănite în accidentul de noaptea trecută de la Ilva Mică

REDACȚIA:
Tel: 0728-237 215
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
whatsapp icon0728-237 215
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Tiha Bârgaului


TIHA BÂRGĂULUI: Luna aceasta se anunță recepția a două investiții!

07/11/2014 08:22:25 Iulia STUPINEAN  
 
La sfârșitul lunii noiembrie vor avea loc recepțiile lucrărilor a două obiective realizate la Tiha Bârgăului: reabilitarea Căminului Cultural de la Mureșenii Bârgăului și construcția Centrului Local de Informare Turistică.
citește tot articolul [ 3 comentarii

La Tiha Bârgăului, nici o uliță „nu scapă” nereparată și pietruită!

09/10/2014 08:38:31 Iulia STUPINEAN  
 
Cu o investiție de 200.000 de lei din bugetul local al comunei, toate drumurile și ulițele comunale de la Tiha Bârgăului beneficiază începând din primăvară de reparații și pietruiri. Lucrările vor continua până în iarnă.
citește tot articolul [ 0 comentarii

AFLĂ ce investiții se recepționează toamna aceasta la Tiha Bârgăului!

18/09/2014 08:28:00 Iulia STUPINEAN  
 
Până în noiembrie, la Tiha Bârgăului vor fi gata de recepția finală, două investiții importante susținute atât din bani locali cât și din fonduri europene: reabilitarea Căminului Cultural de la Mureșenii Bârgăului și amenajarea Centrului Local de Informare Turistică.
citește tot articolul [ 4 comentarii

Centrul de Informare Turistică de la Tiha Bârgăului va fi gata în iarnă!

08/08/2014 10:17:35 Iulia STUPINEAN  
 
Peste 40% din lucrările de amenjare a Centrului de Informare Turistică de la Tiha Bârăului au fost executate începând din primăvară. Investiția în valoare de 200.000 de euro va fi gata în iarnă și va promova începând din 2015 Piatra Fântânele, Mureșenii Bârgăului și o parte a Colibiței.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO: Căminul Cultural de la Mureșenii Bârgăului, modernizat din temelii! VEZI cum arată acum!

10/07/2014 10:53:00 Iulia STUPINEAN  
 
Peste 80% din lucrările de modernizare a Căminului Cultural de la Mureșenii Bârgăului au fost realizate începând din toamna lui 2013! Investiția în valoare de 800.000 de lei este susținută din fonduri proprii ale comunei Tiha Bârgăului.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Piață agroalimentară la Tureac, pe bani europeni!

11/06/2014 10:03:00 Iulia STUPINEAN  
 
Începând din toamnă, la Tureac se va amenaja o piață agroalimentară modernă, dotată cu camere frigorifice pentru lactate și carne, precum și tarabe pentru vânzarea produselor. Investiția în valoare de 60.000 de euro este primul obiectiv demarat de Primăria Tiha Bârgăului pe Grupul de Acțiune Locală „Bârgău-Călimani”.
citește tot articolul [ 1 comentarii

Piatra Fântânele va fi promovată prin Centrul de Informare Turistică de la Tiha Bârgăului!

12/05/2014 12:20:19 Iulia STUPINEAN  
 
Până în toamna acestui an, la Tiha Bârgăului va fi amenjat și dotat un Centru de Informare Turistică, menit să promoveze frumusețile zonei: Piatra Fântânele, Mureșenii Bârgăului și o parte a Colibiței. Investiția în valoare de 200.000 de euro este susținută din fonduri europene nerambursabile.
citește tot articolul [ 3 comentarii

Astăzi s-au reluat lucrările de reabilitare a Căminului Cultural de la Mureșenii Bârgăului!

05/03/2014 14:02:49 Iulia STUPINEAN  
 
Realizate în proporție de 20%, lucrările de reabilitare și modernizare a Căminului Cultural de la Mureșenii Bârgăului au fost reluate astăzi de angajații firmei constructoare, S.C. Miron Construct S.R.L. din Beclean. Investiția în valoare de 800.000 de lei este susținută strict din bani de la bugetul local al comunei Tiha Bârgăului.
citește tot articolul [ 4 comentarii

TIHA BÂRGĂULUI: Anul acesta se pietruiește drumul forestier din zona Piatra Fântânele!

06/02/2014 13:11:21 Iulia STUPINEAN  
 
Reabilitarea drumului forestier din zona Piatra Fântânele pe o lungime de 16 km și modernizarea Căminului Cultural de la Mureșenii Bârgăului! Sunt cele mai importante lucrări care vor avea loc anul acesta la Tiha Bârgăului, atât pe bani europeni cât și de la bugetul propriu al comunei.