Bistriteanul.ro - Află Primul - Sectiune - 007090 1
 Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
Disperare într-o familie din Mărișelu: Copilașul suferă de o tumoră care îi pune viața în pericol
Hocus Pocus la pârtia de schi?! Bistrița Civică susține că primăria a decontat bani pentru un șopron inexistent
REVOLTĂTOR: Banii pentru mâncare și rechizite ai copiilor cu nevoi speciale ajung la părinți - elevii rămân flămânzi și neîngrijiți
Cupa Casa EMA la înot, ediția a șaptea! Weekendul acesta, de neratat!
BISTRIȚA: Atenție, riscați să fiți împușcați! Trasee turistice care se suprapun cu domenii de vânătoare!
POVEȘTI DIN SAT: Onoare, prețuire și respect, tuturor...
AgroArdeal, Leoni, Clinica Sanovil și Selgros fac angajări!

  467 vizitatori online

CELE MAI CITITE STIRI
16.10.17 - FOTO - S-a supărat că iubita nu vrea să se întoarcă la el și i-a dat foc casei
17.10.17 - Disperare într-o familie din Mărișelu: Copilașul suferă de o tumoră care îi pune viața în pericol
19.10.17 - FII REPORTER: Au târât un animal după mașină! (VIDEO)
15.10.17 - FOTO- A pierdut controlul volanului și s-a oprit într-un cap de pod
15.10.17 - FOTO – Un șofer a ajuns la Psihiatrie, în urma unui accident rutier
17.10.17 - FOTO: Patru persoane au fost implicate într-un accident rutier pe Dealul Târgului
15.10.17 - Un bărbat este în stare gravă, după ce a fost strivit de un tractor
17.10.17 - Un bistrițean a reușit să salveze trei persoane... după moarte
16.10.17 - Durere fără margini pentru familia lui Nicușor, tânărul răpus anul trecut de cancer: fratele l-a urmat la cer
15.10.17 - FOTO – Accident rutier în sensul de la Prefectură

REDACȚIA:
Tel: 0728-237 215
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
whatsapp icon0728-237 215
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Târlișua


Târgul de țară de la Târlișua se modernizează pe bani europeni!

26/03/2014 11:28:30 Iulia STUPINEAN  
 
Standuri noi, grupuri sociale, asfaltare și pavare! De asta va beneficia piața care se organizează săptămânal la Târlișua! Investiția în valoare de 75.000 de euro este susținută din fonduri europene nerambursabile, lucrările urmând să înceapă în vară.
citește tot articolul [ 4 comentarii

Lucrările pe bani europeni „inundă” Târlișua în 2014!

17/02/2014 13:21:38 Iulia STUPINEAN  
 
Drumuri asfaltate și pietruite, apă și canalizare, stație de epurare, Centru Social, Cămin Cultural dotat corespunzător, refacerea infrastructurii afectate de inundațiile din 2006 dar și amenajarea pieței centrale! Toate acestea se anunță anul acesta la Târlișua, după ce administrația locală de aici a fost harnică cu atragerea de fonduri europene.
citește tot articolul [ 11 comentarii

Comuna Târlișua va avea propriul utilaj pentru reparația, întreținerea și deszăpezirea drumurilor!

05/06/2013 11:48:03 Iulia STUPINEAN  
 
Drumurile comunale și vicinale din comuna Târlișua vor fi reparate, întreținute și deszăpezite cu ajutorul unui utilaj special care va fi achiziționat în scurt timp de reprezentanții administrației locale. Licitația va fi publicată pe SEAP săptămâna viitoare, suma alocată în acest sens fiind de 150.000 de lei.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Aflat într-un stadiu avansat de degradare, Căminul Cultural din Agrieș va fi în sfârșit reabilitat!

17/05/2013 11:45:25 Iulia STUPINEAN  
 
Căminul Cultural din Agrieș va intra curând în reabilitare capitală! Clădirea se află momentan într-un stadiu avansat de degradare, existând pericolul producerii unor accidente. Întreaga investiție estimată la 800.000 de lei va fi susținută din bugetul local al comunei Târlișua.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Forfotă mare la Târlișua: comuna se curăță, drumurile se repară

29/04/2013 12:41:52 Iulia STUPINEAN  
 
Curățenia de primăvară este în plină desfășurare și la Târlișua! La acțiunile de ecologizare participă atât elevii de școală generală cât și persoanele care beneficiază de ajutor social, în baza Legii 416. În paralel, se repară și se pietruiesc drumurile comunale pe o distanță de 25 de km.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Vlăduț Purja: Anul acesta avem planuri mărețe pentru Târlișua!

14/01/2013 12:33:53 Iulia STUPINEAN  
 
Noul an se anunță a fi unul aglomerat în lucrări pentru comuna Târlișua! De la proiectele aflate în derulare de mai mult timp și până la investițiile care nu mai pot primi amânare, toate au intrat pe lista de priorități în 2013.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Investiție de amploare în prag de finalizare!

11/12/2012 15:25:33 Iulia STUPINEAN  
 
Proiectul integrat finanțat din fonduri europene în comuna Târlișua este finalizat în proporție de 85%! Cea mai importantă investiție de aici va fi gata în primăvara lui 2013 când vor fi recepționate rețeaua de canalizare, drumurile asfaltate, o stație de epurare, un Cămin Cultural dotat ca la carte și un Centru pentru persoanele cu nevoi speciale!
citește tot articolul [ 0 comentarii

TÂRLIȘUA: Drumurile forestiere se modernizează pe bani europeni!

15/11/2012 17:03:44 Iulia STUPINEAN  
 
Patru drumuri forestiere din satele Molișet și Oarzina, comuna Târlișua vor fi modernizate anul viitor printr-un proiect susținut din fonduri comunitare, în valoare de 1,5 milioane de euro. Lucrările vor debuta în primăvara lui 2013.
citește tot articolul [ 0 comentarii

TÂRLIȘUA: Dezvoltare pe toate fronturile!

29/10/2012 14:49:00 Iulia STUPINEAN  
 
Drumuri în asfaltare, rețea de apă și canalizare, o stație de epurare, un Centru pentru persoanele cu nevoi speciale în plină modernizare, precum și un Cămin Cultural dotat ca la carte! Vorbim de lucrări aflate în plină desfășurare în comuna Târlișua care prin viață cu ajutorul unui proiect pe fonduri europene.