Bistriteanul.ro - Află Primul - Sectiune - 001014 1
 Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
Despre comprehensiunea textului și refulările în public ale mai marilor județului
Estetiq Med Clinic: Ai grijă de tenul tău, chiar și în sezonul rece!
“Porcul somon”, Mangalița, crește într-o fermă din Dumitra! Îl puteți cumpăra sau puteți primi sfaturi prețioase despre cum să-l creșteți!
Copiii de la Cheers, puși din nou pe fapte mari: Spectacol caritabil pentru Ionuț!
Sărbătoreşte cu super reduceri la Biasicom!
Patru apartamente cochete de vânzare, în mijlocul orașului...!
ESTETDERM: Epilare definitivă în câteva ședințe cu un laser medical de ultimă generație!
Frumusețe de cinci stele la Carolyne Beauty Center! Antonia a venit la inaugurare
Firmele din Bistrița angajează designer, operatori textile nețesute, controlori calitate și sudori / lăcătuși mecanici cu inițiativă!
Utilizatori online class errors:
  • Unable to record new visitor
  • Unable to delete visitors
CELE MAI CITITE STIRI
08.12.17 - Un polițist din Sîngeorz-Băi a împușcat un individ în abdomen, după ce a fost atacat cu o bâtă
10.12.17 - FOTO-VIDEO: Un bistrițean și fiul său de 9 ani au murit, iar soția este în stare gravă. Mașina le-a fost spulberată de un microbuz
08.12.17 - VIDEO - AFLĂ ce spune mama băiețelului terorizat de unchiul său deghizat în Moș Nicolae despre toată întâmplarea
08.12.17 - VIDEO – ȘOCANT! Cum și-a traumatizat o bistrițeancă copilașul de doar câțiva anișori chiar de Moș Nicolae
09.12.17 - VIDEO - S-au înmulțit răniții din incidentul de la Sîngeorz-Băi, în care un polițist a împușcat un tânăr care-i agresa colegul
11.12.17 - Profesoara din Bistrița-Bârgăului implicată în accidentul în care au murit soțul și fiul său este în stare gravă
09.12.17 - Tânărul împușcat de polițist în Sîngeorz-Băi a decedat în cursul nopții
12.12.17 - MESAJ pentru un polițist din Năsăud. Ce îi transmite un turist din Cluj
09.12.17 - VIDEO – Firul evenimentelor de la Sîngeorz-Băi. Cum a ajuns rănită de glonț mama tânărului împușcat mortal de un polițist
09.12.17 - VIDEO – Dosar penal, pentru un metru parcurs la volan. Cum este posibil:

REDACȚIA:
Tel: 0728-237 215
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
whatsapp icon0728-237 215
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Sport


FOTO: Suprafață nouă de joc în Sala Polivalentă!

14/12/2017 11:21:42 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Handbalistele de la CSM Bistrița vor juca următoarele meciuri pe o suprafață nouă de joc. Chiar dacă și anul trecut se vorbea despre schimbarea acesteia, abia acum i-a venit rândul. Jucătoarele abia așteptau să fie înlocuită pardoseala.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO: Campionii naționali la off-road sunt din Bistrița!

11/12/2017 12:16:42 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Au turat motoarele pentru victorii pe tot parcursul anului, iar acum au fost răsplătiți. Cristian Craveț și Cristian Micu au urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului în cadrul festivității de premiere organizate la Iași. Sunt campioni naționali!
citește tot articolul [ 0 comentarii

O handbalistă din Bistrița joacă la Campionatul Mondial!

06/12/2017 16:39:06 Ana ȘTEFĂNEL  
 
A început Campionatul Mondial de handbal, disputat în orașe din Germania. România îl are ca antrenor secund pe Horațiu Pașca, antrenorul CSM Bistrița. În plus, o jucătoare de la clubul bistrițean e și ea în teren, însă nu pentru naționala României.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Cadouri pentru copiii cuminți la Cupa Moș Nicolae la înot!

06/12/2017 13:24:23 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Copilul tău merită o zi de Moș Nicolae frumoasă, plină de cadouri - dacă a fost cuminte, bineînțeles! Casa EMA te așteaptă azi să iei parte la Cupa Moș Nicolae la înot, eveniment devenit deja tradiție în Bistrița.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO: Are balta pește...!

30/11/2017 11:21:05 Cristina MILEA  
 
Vești bune pentru pescarii bistrițeni și nu numai! Ecologiști și reprezentanți ai autorităților din Bistrița au pus umărul la cea de-a doua repopulare cu crap de dimensiuni cuprinse între 500 grame și 1,5 kg.
citește tot articolul [ 0 comentarii

O capodoperă pentru șahul din Bistrița! Un mare maestru din Ucraina, învins de un bistrițean

28/11/2017 14:07:53  
 
„Două partide magice, pentru mine, împotriva jucătorilor din Ucraina și o capodoperă șahistică în partida cu marele maestru ucrainian Shishkin Vadim!”, a anunțat bistrițeanul participant la Openul Internaţional al României la şah.22 de jucători din 7 țări, dintre care 6 mari maeștri, 4 maeștri internaționali și 6 maeștri FIDE s-au aliniat la start.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Au făcut ce n-a reușit nimeni: primul club sportiv de atelaje canine din România! Bogdan Berende și Kiss Atilla, medaliați la Europene!

23/11/2017 12:13:38 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Un tânăr de doar 23 de ani, Bogdan Berende, și preotul romano-catolic Kiss Atilla au obținut titlurile de campion și vicecampion european. Mai mult decât atât, au obținut recunoașterea sportului cu atelaje canine și au făcut din Bistrița-Năsăud primul județ din țară în care există un club sportiv în domeniu.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Liderii, în acțiune în Premier League și Serie A – ponturi de pariere

20/11/2017 09:28:34  
 
Liderul din Premier League, Man. City, va vizita în week-end Leicester, fosta campioană / revelație, devenită între timp o echipă de a doua jumătate a clasamentului (locul 12 în acest moment). Totuși, Leicester este în revenire de formă și are un antrenor nou - francezul Claude Puel.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Polițiștii bistrițeni fac pregătire fizică săptămânal! Printre ei, doi campioni la judo

18/11/2017 17:13:13 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Odată cu propunerile privind întărirea autorității polițiștilor, și cei din cadrul MAI știu că trebuie să își facă partea lor de treabă. Inspectorul-șef al IPJ B-N, Mihai Lupșa, spune că polițiștii se pregătesc fizic în fiecare săptămână și, mai mult decât atât, doi dintre ei au fost medaliați cu argint și bronz la Campionatul de Judo al MAI-2017.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Primul rider român de downhill care atinge această performanță! Un an de vis pentru bistrițeanul Matei Moisil

16/11/2017 09:07:45  
 
Bistrița a ajuns pe harta ciclismului european! Și asta grație primului rider român de downhill care atinge o asemenea de performanță internațională la categoria sa de vârstă. Obiectivele din 2017 au fost îndeplinite cu brio. Ce își propune biciclistul pentru 2018:
citește tot articolul [ 0 comentarii

Culturismul ne-a dat aripi! Bistrița ar putea găzdui și Campionatul European de Muay Thai

14/11/2017 14:24:00 Bianca SARA  
 
Bistrița ar putea găzdui, peste un an sau doi și Campionatul European de Muay Thai. Asta după ce autoritățile județene și CSM au demonstrat că se pot ocupa de o competiție de o asemenea amploare.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO: Ministrul Sportului le poartă noroc românilor: După ce Marius Dunca a ajuns la Bistrița, Horia Șchiopu a luat aurul!

12/11/2017 14:14:16 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Ministrul Tineretului și Sportului Marius Dunca a ajuns astăzi, în jurul orei 12, la Bistrița. Sosirea lui a picat la țanc, căci imediat a acordat medalia de campion absolut românului Horia Șchiopu.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO - Legenda culturismului internațional, Rafael Santonja, la deschiderea campionatului mondial: „Iubesc Bistrița!”

11/11/2017 19:45:09 Bianca SARA  
 
Bistrița a făcut față cu brio organizării Campionatului Mondial de Bodybuilding și Fitness, în ciuda cerințelor imense. La deschiderea evenimentului, care anul acesta s-a învârtit în jurul lui Dracula, legenda culturismului mondial Rafael Santonja a mărturisit că iubește Bistrița.
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: Bistrița învinge Rusia și organizează Campionatul Mondial de Culturism și Fitness! Legenda-vie Rafael Santoja, în orașul nostru!

10/11/2017 14:14:54 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Weekendul acesta se scrie istorie în Bistrița. Peste 500 de sportivi din 56 de țări participă la Campionatul Mondial de Culturism și Fitness. Președintele Federației Internaționale de Culturism și Fitness Rafael Santoja a ajuns în orașul nostru!
citește tot articolul [ 0 comentarii

Se scrie istorie în Bistrița: Campionatul Mondial de Culturism și Fitness, în weekend!

09/11/2017 16:57:03 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Peste cinci sute de sportivi din 56 de țări vor participa sâmbătă și duminică la Campionatul Mondial de Culturism și Fitness care va avea loc la Sala Polivalentă din Bistrița. Banii încasați pe bilete vor ajunge la familia din Sebiș rămasă fără casă în urma unui incendiu și la Ionuț Zăvoianu, copilașul bolnav de cancer.
citește tot articolul [ 0 comentarii

CSM Bistrița, alături de Ionuț Zăvoianu! Haideți la meci!

09/11/2017 12:10:20 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Echipa de handbal feminin CSM Bistrița joacă astăzi ultimul meci acasă de anul acesta. Partida începe la ora 14:00, iar la intrare în Sala Polivalentă găsiți o urnă în care puteți dona pentru Ionuț Zăvoianu, băiețelul de doar 13 ani bolnav de cancer.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Pentru prima oară sub tricolorul României! Medalie de aur și argint pentru doi bistrițeni, în Austria

02/11/2017 11:07:38 Ioana BRADEA  
 
Un preot romano-catolic și un student, din Rodna și Bistrița, au reușit performanța de a cuceri medaliile de aur și argint la concursul internațional de atelaje canine, desfășurat recent la Reingers, Austria. Este pentru prima dată când România e reprezentată la un astfel de concurs la care au participat 136 de concurenți din 12 țări.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Consiliul Județean Bistrița-Năsăud salvează echipa de handbal

31/10/2017 13:24:22 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Echipa de handbal feminin CSM Bistrița a fost pusă în pericol de municipalitate, după ce consilierii au votat un proiect de hotărâre prin care să dea bani clubului, însă acesta a fost blocat. Consiliul Județean Bistrița-Năsăud a intervenit rapid și a salvat situația.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Liderul Manchester City păstrează diferenţa de 5 puncte în Premier League

31/10/2017 08:00:36  
 
Etapa cu numărul zece în Premier League a consemnat în weekend un derby foarte important pentru lupta pentru titlu: întâlnirea dintre Manchester United şi Tottenham, pe stadionul Old Trafford. Anterior disputării acestui meci, cele două echipe erau la egalitate în clasament, pe locurile 2 şi 3, la cinci puncte distanţă de liderul Manchester City.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Cei mai buni fotbaliști din județ se vor antrena tocmai la... Dumitra. Câți bani va primi „pepiniera” de jucători

30/10/2017 10:46:08 Ana ȘERBAN  
 
Cei mai buni fotbaliști din județ se vor antrena tocmai în comuna Dumitra. Clubul Sportiv Dumitra va primi bani de la Consiliul Județean pentru formarea unui centru performant pentru copii, juniori și seniori.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO - Evenimentul toamnei la Casa EMA: Peste o sută de sportivi din toată țara, la Bistrița!

23/10/2017 16:22:16 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Casa EMA a fost pentru a șaptea oară gazda unui eveniment care a devenit din ce în ce mai iubit în Bistrița. Casa EMA a primit 14 echipe la competiția anuală de înot. VEZI rezultatele:
citește tot articolul [ 0 comentarii

Roxana Ciuhulescu se antrenează împreună cu bistrițenii!

19/10/2017 12:41:15  
 
În 20 octombrie, iubitorii sportului sunt aşteptaţi începând cu ora 18:00, la Fitness Festival, în Sala Polivalentă, pentru a se antrena și învăţa de la cei mai buni instructori cum pot dezvolta un stil de viaţa sănătos. „Este modalitatea prin care încercăm să-i convingem și să-i stimulăm pe cei care încă nu au început să facă mișcare...!”
citește tot articolul [ 0 comentarii

Un fotbalist bistrițean este dorit de unul dintre cele mai cunoscute cluburi din Spania

18/10/2017 09:07:32 Bianca SARA  
 
Fotbalistul bistrițean Cristian Ganea este pe punctul de a se întoarce în Spania, țara unde a trăit câțiva ani buni. Asta după ce reprezentanții clubului Athletic Bilbao și-au manifestat dorința de a-l transfera.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Cupa Casa EMA la înot, ediția a șaptea! Weekendul acesta, de neratat!

17/10/2017 15:28:43  
 
Cupa Casa EMA la înot e o competiție de tradiție deja în Bistrița. În 21 octombrie, înotătorii se vor întrece în bazinele Casei EMA. 92 de probe, sute de sportivi și multă distracție promit organizatorii!
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO: Spectacol, adrenalină, sânge! VEZI imagini de la gala Mix Kombat:

16/10/2017 10:30:30 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Gala Mix Kombat a avut loc sâmbătă, zi în care Sala Polivalentă a devenit un ring de luptă. Zeci de sportivi din țară și din străinătate și-au demonstrat calitățile, iar meciurile nu au dezamăgit organizatorii, care au avut grijă ca evenimentul să fie unul impecabil.
citește tot articolul [ 0 comentarii

PREMIERĂ: Bistrița are campioni naționali la off-road!

15/10/2017 19:49:47 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Bistrițenii Cristian Craveț și Cristian Micu au devenit campioni naționali la off-road! Performanța lor este o premieră pentru județul nostru și arată încă o dată cât de mult s-a dezvoltat acest sport în zonă.
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: Matei Moisil s-a descurcat excelent în Austria, urcând din nou pe podium!

10/10/2017 11:07:22 Cristina MILEA  
 
Ultima rundă SPECIALIZED ROOKIES CUP by iXS s-a desfășurat în weekend-ul care tocmai s-a încheiat, la Innsbruck - Austria. VEZI imagini ale campionului bistrițean Matei Moisil, în vârstă de 16 ani, care a reușit să urce din nou pe podium:
citește tot articolul [ 0 comentarii

Tolea Ciumac, Ciobanu și alți super-luptători urcă în ring la Bistrița în 14 octombrie!

05/10/2017 09:02:54  
 
Bistrița se transformă într-un ring de luptă în 14 octombrie. Toată suflarea e așteptată la o gală de arte marțiale la care vor participa zeci de sportivi din România și din străinătate. Invitat special este Cătălin Moroșanu.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Primăria Bistrița ia bani de la pârtia de schi și dă la Campionatul Mondial de Culturism și Fitness

21/09/2017 15:33:55 Ana ȘTEFĂNEL  
 
190.000 lei dă Primăria Bistrița pentru organizarea Campionatului Mondial de Fitness juniori și masters care va avea loc în Bistrița în luna noiembrie.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Cea mai sexy jucătoare de tenis de masă s-a pregătit la Bistrița! Acum e campioană europeană

19/09/2017 13:07:49 Ana ȘERBAN  
 
Pentru prima dată în ultimii 12 ani, România are campioane la tenis de masă, iar una dintre cele care a contribuit la obținerea aurului și-a început cariera în Bistrița.