Bistriteanul.ro - Află Primul - Sectiune - 007019 1
 Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
Disperare într-o familie din Mărișelu: Copilașul suferă de o tumoră care îi pune viața în pericol
Hocus Pocus la pârtia de schi?! Bistrița Civică susține că primăria a decontat bani pentru un șopron inexistent
REVOLTĂTOR: Banii pentru mâncare și rechizite ai copiilor cu nevoi speciale ajung la părinți - elevii rămân flămânzi și neîngrijiți
Cupa Casa EMA la înot, ediția a șaptea! Weekendul acesta, de neratat!
BISTRIȚA: Atenție, riscați să fiți împușcați! Trasee turistice care se suprapun cu domenii de vânătoare!
POVEȘTI DIN SAT: Onoare, prețuire și respect, tuturor...
AgroArdeal, Leoni, Clinica Sanovil și Selgros fac angajări!

  466 vizitatori online

CELE MAI CITITE STIRI
16.10.17 - FOTO - S-a supărat că iubita nu vrea să se întoarcă la el și i-a dat foc casei
17.10.17 - Disperare într-o familie din Mărișelu: Copilașul suferă de o tumoră care îi pune viața în pericol
19.10.17 - FII REPORTER: Au târât un animal după mașină! (VIDEO)
15.10.17 - FOTO- A pierdut controlul volanului și s-a oprit într-un cap de pod
15.10.17 - FOTO – Un șofer a ajuns la Psihiatrie, în urma unui accident rutier
17.10.17 - FOTO: Patru persoane au fost implicate într-un accident rutier pe Dealul Târgului
15.10.17 - Un bărbat este în stare gravă, după ce a fost strivit de un tractor
17.10.17 - Un bistrițean a reușit să salveze trei persoane... după moarte
16.10.17 - Durere fără margini pentru familia lui Nicușor, tânărul răpus anul trecut de cancer: fratele l-a urmat la cer
15.10.17 - FOTO – Accident rutier în sensul de la Prefectură

REDACȚIA:
Tel: 0728-237 215
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
whatsapp icon0728-237 215
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Spermezeu


Ionuț Fulea, Mariana Deac și Cristian Pomohaci cântă luna viitoare la Zilele comunei Spermezeu!

25/06/2014 12:08:35 Iulia STUPINEAN  
 
Zilele comunei Spermezeu din acest an vor avea loc luna viitoare, în perioada 12-13 iulie. Printre concursuri sportive și muzică pentru tineret, administrația locală de aici a pregătit și un program de folclor la care vor participa invitații speciali: Ionuț Fulea, Mariana Deac și Cristian Pomohaci.
citește tot articolul [ 2 comentarii

Târgul de țară prinde viață la Spermezeu!

14/05/2014 10:02:00 Iulia STUPINEAN  
 
Luni, 19 mai, la Spermezeu se organizează un târg de țară tradițional la care sunt așteptați doritori din tot județul Bistrița-Năsăud! Pe lângă tarabele de tot felul ale comercianților, locuri de joacă pentru copii, organizatorii au pregătit și un spectacol de folclor, cu participarea specială a interpretei de muzică populară, Anuța Motofelea.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Sediu modern pentru Primăria Spermezeu!

13/05/2014 13:11:06 Iulia STUPINEAN  
 
Cu peste 100.000 de lei investiți anul acesta din bani de la bugetul local, sediul Primăriei Spermezeu și-a schimbat total înfățișarea! Lucrările la exteriorul clădirii continuă în această perioadă cu partea de împrejmuire, urmând ca anul viitor să se facă și pavarea curții interioare.
citește tot articolul [ 2 comentarii

Investiții pe bani locali: AFLĂ ce străzi se asfaltează anul acesta la Spermezeu!

13/02/2014 09:20:00 Iulia STUPINEAN  
 
Asfaltarea Străzilor Dispensarului și Școlii, reabilitarea interioară a Căminului Cultural dar și modernizarea exterioară a sediului administrativ! Sunt cele mai importante lucrări ce se anunță anul acesta la Spermezeu, cu susținere financiară de la bugetul propriu al comunei.
citește tot articolul [ 0 comentarii

În 2014, la Spermezeu se instalează șantierele pe bani europeni!

17/01/2014 11:42:47 Iulia STUPINEAN  
 
Anul 2014 aduce la Spermezeu, debutul celor mai importante lucrări pentru dezvoltarea comunei! Este vorba execuția a trei proiecte cu finanțare europeană în valoare totală de peste 3,1 milioane de euro care vor asigura modernizarea infrastructurii rutiere și promovarea turismului pe toată Valea Ilișua!
citește tot articolul [ 5 comentarii

C.I.C.I. și Anushka cântă mâine seară la Zilele comunei Spermezeu!

12/07/2013 10:46:01 Iulia STUPINEAN  
 
Sfârșitul acestei săptămâni aduce mare sărbătoare la Spermezeu: cea de-a V-a ediție a Zilelor comunei! Printre concursuri interactive, Campionate de Volei și Minifotbal, concursul de Miss, discotecă în aer liber, localnicii vor avea parte și de spectacole de folclor și pentru tineret, invitații speciali din acest an fiind C.I.C.I și Anushka.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Zilele comunei Spermezeu, la mijlocul lui iulie!

21/06/2013 13:58:25 Iulia STUPINEAN  
 
Cea de-a V-a ediție a Zilelor comunei Spermezeu va avea loc anul acesta în perioada 13-14 iulie! Prima zi de sărbătoare va fi dedicată tineretului: muzică adecvată, discotecă în aer liber și domnișoare frumoase înscrise în competiție la concursul de Miss! Cea de-a doua zi va fi acaparată de cântecul și dansul popular.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Se apropie alegerile ACoR la Bistrița! Primarul din Spermezeu candidează la funcția de președinte!

12/03/2013 09:36:30 Iulia STUPINEAN  
 
Primarii din Bistrița – Năsăud sunt așteptați săptămâna viitoare la alegerile pentru desemnarea membrilor Consiliului director al Asociației Comunelor din România (ACoR), Filiala Bistrița – Năsăud. Printre candidați se află și primarul din Spermezeu, Sorin Hognogi, președintele interimar al Asociației.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Primarul din Spermezeu își pune astăzi șorțul de ospătar, pentru femeile din comuna sa!

08/03/2013 11:44:30 Iulia STUPINEAN  
 
Ziua de 8 Martie este sărbătorită astăzi și la Spermezeu! 300 de femei din comună sunt invitate să participe la un spectacol, urmat de o masă festivă. Doamnele și domnișoarele vor fi servite diseară de 10 ospătari, în frunte cu primarul Sorin Hognogi, care lasă pixul câteva ore, pentru șorț.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Comuna Spermezeu are în sfârșit viceprimar!

01/02/2013 11:16:26 Iulia STUPINEAN  
 
După o jumătate de an de la debutul unui nou mandat administrativ, la Spermezeu s-a desemnat în cele din urmă și viceprimarul comunei! Este vorba de democrat – liberalul Marian Timoftei, care a fost ales în funcție printr-o Hotărâre a Consiliului Local din 30 ianuarie 2013.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Sorin Hognogi: 2013 este anul în care investițiile mari vor fi vizibile în comuna Spermezeu!

11/01/2013 10:02:50 Iulia STUPINEAN  
 
Cele mai importante investiții din comuna Spermezeu se vor vedea cu ochiul liber anul acesta! Vorbim de lucrările la infrastructura rutieră și cele care vor ajuta la promovarea turismului pe toată Valea Ilișua.
citește tot articolul [ 1 comentarii

SPERMEZEU: Centru de informare turistică pe Valea Ilișua!

03/12/2012 12:20:48 Iulia STUPINEAN  
 
Comuna Spermezeu va avea de anul viitor un Centru de Informare adresat turiștilor care ajung în zona Văii Ilișua! Proiectul susținut din fonduri comunitare include atât ridicarea unui sediu destinat informării cât și asigurarea a trei locuri de muncă.
citește tot articolul [ 0 comentarii

SPERMEZEU: Străzile populate vor fi modernizate!

05/11/2012 09:41:57 Iulia STUPINEAN  
 
Valea Hagii și Pârâul Popoasei din comuna Spermezeu vor fi modernizate anul viitor printr-un proiect susținut din fonduri comunitare! Contractul de finanțare în valoare de 1,5 milioane de euro a fost semnat vara aceasta iar lucrărilor vor începe în primăvara lui 2013.
citește tot articolul [ 0 comentarii

SPERMEZEU: Urmele inundațiilor se șterg cu fonduri europene!

24/10/2012 15:39:31 Iulia STUPINEAN  
 
Aproape 7 km de drum din comuna Spermezeu vor fi modernizați și asfaltați în primăvara - vara anului viitor. Investiția este posibilă printr-un program cu finanțare europeană ce vizează localitățile afectate de inundații în perioada iunie – august 2010.