Bistriteanul.ro - Află Primul - Sectiune - 007101 1
 Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
O bucată de pământ aduce venituri de sute de mii de lei unei comune. A fost nevoie de un proces de 5 ani pentru asta
EVENIMENT. Monumental, la Bistrița... O „creativitate sănătoasă și exuberantă”
OAMENI din Bistrița-Năsăud. Învățătoarea Sorina Pop – frumoasă, amuzantă, deșteaptă și sinceră (FOTO/VIDEO)
La Urgențe, medicii și asistentele muncesc dublu, până la epuizare
Linia Verde duce la desființarea parcărilor de pe Gheorghe Șincai și Dornei
POVEȘTI DIN SAT: Moartea lui Corbu
Aparatul minune Exilis Elite a ajuns la Bistrița! La Salon Claudia!
Regalia Home și IMP România Ind Bistrița fac angajări! Alte oferte de muncă atractive

  322 vizitatori online

CELE MAI CITITE STIRI
21.02.18 - FOTO ILVA MICĂ - COD ROȘU: Accident mortal la ieșirea spre Sîngeorz! 10 persoane, implicate! Un tânăr, decedat
22.02.18 - Cine era tânărul student care s-a prăpădit în accidentul de la Ilva Mică
21.02.18 - Adolescentul care a omorât două copile, în timp ce conducea camioneta părinților, riscă decenii de închisoare. AFLĂ de ce
21.02.18 - VIDEO: Șoc! Cafeaua din Beclean, mai de fițe ca la Bruxelles
21.02.18 - VIDEO: O apariție neobișnuită în Colibița...!
24.02.18 - AGRO-ARDEAL cumpără bovine! Plata pe loc până în 5000 lei!
19.02.18 - Există miracole: Încă o premieră medicală la Spitalul Județean!
20.02.18 - MĂGURA ILVEI: A căzut de la o înălțime de 6 metri!
17.02.18 - FOTO: Centura Bistriței: I-a proiectat remorca într-un gard!
22.02.18 - Care este starea persoanelor rănite în accidentul de noaptea trecută de la Ilva Mică

REDACȚIA:
Tel: 0728-237 215
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
whatsapp icon0728-237 215
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Feldru


În sfârșit, Școala Generală „Gavril Istrate” din Nepos intră în reabilitare capitală!

05/11/2014 08:36:11 Iulia STUPINEAN  
 
Una dintre instituțiile de învățământ din Bistrița-Năsăud care avea mare nevoie de lucrări și intervenții intră acum în reabilitare capitală. Este vorba de școala veche „Gavril Istrate” din satul Nepos. Investiția în valoare de 100.000 de euro se va derula pe parcursul a doi ani.
citește tot articolul [ 12 comentarii

FOTO: Lucrările la terenul de sport din Nepos, în plină desfășurare!

08/10/2014 08:36:00 Iulia STUPINEAN  
 
Începute în vara acestui an, lucrările de amenajare a terenului de sport de la Nepos vor fi gata luna viitoare! Investiția în valoare de 80.000 de euro se derulează printr-un proiect finanțat pe GAL Țara Năsăudului.
citește tot articolul [ 3 comentarii

Până în noiembrie, terenul de sport de la Nepos va fi gata!

04/09/2014 08:34:00 Iulia STUPINEAN  
 
La Nepos sunt în plină desfășurare lucrările de amenajare a unui mini-teren de sport cu vestiare. Investiția în valoare de 80.000 de euro se deruleză printr-un proiect depus și accesat de administrația locală a comunei Feldru, pe Grupul de Acțiune Locală Țara Năsăudului.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Sărbătoare mare dedicată feldrihenilor și neposenilor de pretutindeni!

11/08/2014 13:14:17 Iulia STUPINEAN  
 
La Feldru se anunță o mare sărbătoare la sfârșitul acestei săptămâni! Fie că vin din Italia, Spania sau Irlanda, feldrihenii și neposenii de pretutindeni se întâlnesc la un evenient special dedicat lor. Printre cei care vor face spectacol se numără: Oana Matei, Lavinia Goste, Trupa Etnic și Ovidiu Purdea Someș.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO: Vezi cum arată drumurile forestiere de la Feldru, modernizate pe bani europeni!

04/07/2014 11:09:36 Iulia STUPINEAN  
 
Drumul dorestier de pe Valea Feldrișelui a fost asfaltat pe o lungime de peste 5 km printr-un proiect cu finanțare europeană în valoare de 1,5 milioane de euro. Lucrările continuă pe Valea Târgului, urmând ca investiția să fie gata în august.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Comuna Feldru va avea un centru after-school!

04/06/2014 12:36:32 Iulia STUPINEAN  
 
Părinții din comuna Feldru cu un program de lucru încărcat își vor putea lăsa copiii la centrul after-school care va fi amenjat în comună începând din toamna acestui an. Investiția în valoare de 300.000 de euro se derulează printr-un proiect depus pe Grupul de Acțiune Locală „Țara Năsăudului”.
citește tot articolul [ 6 comentarii

Şcoala generală a Liceului Tehnologic din Feldru intră în reabilitare pe bani europeni!

05/05/2014 10:35:40 Iulia STUPINEAN  
 
Şcoala cu clasele V-VIII a Liceului Tehnologic Feldru va intra în reabilitare generală în maxim 3 luni! Investiţia în valoare de 1,4 milioane de lei se derulează prin programul de investiţii pe fonduri europene nerambursabile.
citește tot articolul [ 1 comentarii

Trasee turistice şi muzeu local pentru promovarea turismului la Feldru!

02/04/2014 13:32:41 Iulia STUPINEAN  
 
Trasee turistice, locuri de popas, muzeu local, panouri informative, indicatoare turistice! Toate acestea se vor amenaja la Feldru prin intermediul unui proiect cu finanţare europeană de peste 100.000 de euro, menit să dezvolte turismul în zonă.
citește tot articolul [ 15 comentarii

Investițiile prin GAL Țara Năsăudului prind viață: la Nepos se amenajează un mini-teren de sport!

05/03/2014 09:25:31 Iulia STUPINEAN  
 
Primul proiect susținut la Feldru din bani europeni prin intermediului Grupului de Acțiune Locală Țara Năsăudului prinde viață vara aceasta! Investiția în valoare de 40.000 de euro prevede realizarea unui mini-teren de sport la Nepos, cu gazon sintetic și vestiare.
citește tot articolul [ 0 comentarii

AFLĂ ce lucrări importante se anunță anul acesta la Feldru!

11/02/2014 12:02:41 Iulia STUPINEAN  
 
Continuarea lucrărilor de extindere a rețelei de apă și canalizare, asfaltarea drumurilor forestiere, amenajarea unui mini-teren de sport și reabilitarea Școlii Generale de la Nepos! Sunt cele mai importante lucrări care se anunță anul acesta la Feldru, pe bani europeni dar și de la bugetul propriu al comunei.