Bistriteanul.ro - Află Primul - Sectiune - 001003 1
 Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
Despre comprehensiunea textului și refulările în public ale mai marilor județului
Estetiq Med Clinic: Ai grijă de tenul tău, chiar și în sezonul rece!
“Porcul somon”, Mangalița, crește într-o fermă din Dumitra! Îl puteți cumpăra sau puteți primi sfaturi prețioase despre cum să-l creșteți!
Copiii de la Cheers, puși din nou pe fapte mari: Spectacol caritabil pentru Ionuț!
Sărbătoreşte cu super reduceri la Biasicom!
Patru apartamente cochete de vânzare, în mijlocul orașului...!
ESTETDERM: Epilare definitivă în câteva ședințe cu un laser medical de ultimă generație!
Frumusețe de cinci stele la Carolyne Beauty Center! Antonia a venit la inaugurare
Firmele din Bistrița angajează designer, operatori textile nețesute, controlori calitate și sudori / lăcătuși mecanici cu inițiativă!
Utilizatori online class errors:
  • Unable to record new visitor
  • Unable to delete visitors
CELE MAI CITITE STIRI
08.12.17 - Un polițist din Sîngeorz-Băi a împușcat un individ în abdomen, după ce a fost atacat cu o bâtă
10.12.17 - FOTO-VIDEO: Un bistrițean și fiul său de 9 ani au murit, iar soția este în stare gravă. Mașina le-a fost spulberată de un microbuz
08.12.17 - VIDEO - AFLĂ ce spune mama băiețelului terorizat de unchiul său deghizat în Moș Nicolae despre toată întâmplarea
08.12.17 - VIDEO – ȘOCANT! Cum și-a traumatizat o bistrițeancă copilașul de doar câțiva anișori chiar de Moș Nicolae
09.12.17 - VIDEO - S-au înmulțit răniții din incidentul de la Sîngeorz-Băi, în care un polițist a împușcat un tânăr care-i agresa colegul
11.12.17 - Profesoara din Bistrița-Bârgăului implicată în accidentul în care au murit soțul și fiul său este în stare gravă
09.12.17 - Tânărul împușcat de polițist în Sîngeorz-Băi a decedat în cursul nopții
12.12.17 - MESAJ pentru un polițist din Năsăud. Ce îi transmite un turist din Cluj
09.12.17 - VIDEO – Firul evenimentelor de la Sîngeorz-Băi. Cum a ajuns rănită de glonț mama tânărului împușcat mortal de un polițist
09.12.17 - VIDEO – Dosar penal, pentru un metru parcurs la volan. Cum este posibil:

REDACȚIA:
Tel: 0728-237 215
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
whatsapp icon0728-237 215
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Economic


Nămolul, transformat în biogaz și electricitate! Proiectul revoluționar de un milion de euro al Aquabis

13/12/2017 13:46:37 Bianca SARA  
 
Furnizorul de apă Aquabis cumpără mai multe utilaje, cu ajutorul cărora vrea să transforme nămolul rezultat în urma epurării apei uzate în biogaz și electricitate. Investiția se apropie de un milion de euro.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Sărbătoreşte cu super reduceri la Biasicom!

13/12/2017 08:45:46  
 
Biasicom te aşteaptă toată luna decembrie cu reduceri incredibile la o gamă largă de produse IT şi electrocasnice. Începând de astăzi ai posibilitatea de a achiziţiona produsele tale preferate la cele mai bune preţuri din oraş.
citește tot articolul [ 0 comentarii

32 de televizoare pentru cei care au ales magazinele Agro-Ardeal! VEZI ce oferte sunt în această săptămână:

13/12/2017 08:00:00  
 
V-am spus că cei care aleg magazinele Agro-Ardeal au numai de câștigat! Săptămâna aceasta, 32 de clienți au mers acasă cu un televizor după ce au făcut cumpărături din magazinele producătorului local! Ofertele aduse de lansarea noului brand „Dor de Bistrița” continuă! AFLĂ ce produse și promoții noi găsești în magazine:
citește tot articolul [ 0 comentarii

Patru apartamente cochete de vânzare, în mijlocul orașului...!

12/12/2017 10:35:42  
 
Te-ai gândit cum ar fi dacă acest Crăciun ți-ar aduce căsuța la care visai?! În mijlocul orașului, pe strada Lt. Călin din Bistrița, patru apartamente generoase își așteaptă cuminți stăpânii. Finisate sau ultrafinisate, cum vă e voia. AFLĂ mai multe:
citește tot articolul [ 0 comentarii

Radu Moldovan explică de ce se măresc tarifele de salubritate: S-au băgat 11 milioane de euro în afaceri!

11/12/2017 17:11:37 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Consiliul Județean Bistrița-Năsăud s-a întâlnit astăzi în cadrul unei ședințe extraordinare. Președintele Emil Radu Moldovan a explicat de ce tarifele de salubritate se majorează și reamintește că altă administrație a băgat 11 milioane de euro „în afaceri”, rezultând un sistem de management integrat al deșeurilor care e un eșec total.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Firmele din Bistrița angajează designer, operatori textile nețesute, controlori calitate și sudori / lăcătuși mecanici cu inițiativă!

11/12/2017 16:46:13  
 
Dacă ai studii liceale tehnice, dacă ai cât de cât experiență și ești disponibil să muncești în 3 schimburi - ai toate șansele să-ți găsești un loc de muncă perfect pentru tine! Se caută designer, operatori textile nețesute, controlori calitate, dar și sudori și lăcătuși mecanici cu inițiativă! VEZI mai jos oferta actualizată: a acestei săptămâni:
citește tot articolul [ 0 comentarii

Cât ne costă funcționarea telescanului de la pârtia de schi un singur sezon? Cam cât o vilă cochetă în Bistrița

11/12/2017 15:26:40 Bianca SARA  
 
Primăria Bistrița organizează o licitație publică prin care caută operator pentru instalația de telescaun de la pârtia de schi. Cam cât ne costă acest serviciu pentru un sezon? Cam cât o vilă cochetă în Bistrița...
citește tot articolul [ 0 comentarii

O bistrițeancă, în topul celor mai de succes femei din România!

11/12/2017 14:16:23 Ana ȘTEFĂNEL  
 
La 50 de ani, Mirela Pop a fost inclusă de revista Capital în top 100 cele mai de succes femei din România. Mirela Pop lucrează de 9 ani în cadrul firmei Teraplast, iar de anul acesta a fost numită directorul general al companiei.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Ceafa de porc și pulpa de vită la CEL MAI BUN PREȚ DIN ORAȘ în magazinele Agro-Ardeal!

08/12/2017 08:23:12  
 
În magazinele Agro-Ardeal din Bistrița-Năsăud, ceafa de porc și pulpa de vită au astăzi și mâine, 8-9 Decembrie 2017, CEL MAI BUN PREȚ din oraș. AFLĂ ce CADOU primesc clienții care fac cumpărături de peste 100 de lei:
citește tot articolul [ 0 comentarii

O părticică din primul model SUV Rolls Royce se fabrică la Bistrița!

07/12/2017 17:41:33 Bianca SARA  
 
O cunoscută companie bistrițeană „ajută” la fabricarea primului model de SUV Rolls Royce. Mai mult, două angajate ale companiei oferă sprijin la fabrica din Marea Britanie a Rolls Royce.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Porți Deschise în rețeaua Dacia pentru lansarea Noului Duster

06/12/2017 17:02:39  
 
În perioada 8 – 10 decembrie, showroom-urile Dacia din România îi așteaptă pe toți cei care doresc să descopere Noul Duster. Timp de trei zile, cei interesați vor avea posibilitatea de a testa noul model și de a afla detalii despre oferta completă de servicii asociate (finanțare și post vânzare).
citește tot articolul [ 0 comentarii

30 de mașini de spălat au ajuns ieri la clienții Agro-Ardeal!

06/12/2017 10:00:05  
 
Bucurie mare pentru alți 30 de clienți ai magazinelor Agro-Ardeal! După ce săptămâna trecută au câștigat 30 de televizoare, ieri 30 de mașini de spălat au intrat în posesia celor care luni au făcut cumpărături în valoarea cea mai mare! VEZI ce promoții ți se pregătesc:
citește tot articolul [ 0 comentarii

Leoni, pe locul 1 în județ ca număr de angajați și cifră de afaceri. La profit, abia pe locul 6!

05/12/2017 16:18:04 Ana ȘTEFĂNEL  
 
„Regina” afacerilor din Bistrița, firma Leoni, e pe locul 1 în mai multe clasamente, conform TopFirme. Cu toate acestea, în ceea ce privește profitul, e pe locul 6. VEZI ce firmă din Bistrița-Năsăud are cel mai mare profit:
citește tot articolul [ 0 comentarii

TOP 300 Capital: Oameni cu afaceri în Bistrița, milionari în euro!

05/12/2017 14:40:16 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Două persoane de afaceri care activează în Bistrița se numără printre cei mai bogați oameni din România. Averile lor sunt de milioane de euro, unul dintre ei fiind chiar în top 100. AFLĂ cine sunt:
citește tot articolul [ 0 comentarii

Casa EMA, Central Motors, Comautosport şi AgroArdeal fac angajări! NOI locuri de muncă deosebite

04/12/2017 17:38:49  
 
Dacă îţi doreşti un loc de muncă stabil şi eşti pasionat de modă, eleganță și stil rafinat - ai toate şansele să găseşti un job de vis. Angajatorii din Bistriţa caută şi mecanici auto, director vânzări autoturisme, șoferi profesioniști, vânzătoare, economist, muncitori necalificaţi sau contabili:
citește tot articolul [ 0 comentarii

O firmă din Bistrița, finanțată cu 800.000 euro!

04/12/2017 14:10:33 Ana ȘTEFĂNEL  
 
O firmă cu vechime în Bistrița, Goldplast, a accesat o finanțare de 800.000 euro prin Programul Operațional Regional 2014-2020, scrie Ziarul Financiar. Compania se axează pe creșterea productivității, iar acești bani vin exact în acest scop.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Bani europeni pentru cadastru! Ce obligații au bistrițenii

04/12/2017 13:21:39 Bianca SARA  
 
Un sfert din comunele județului nostru primesc fonduri europene pentru cadastru. Sumele variază între câteva mii de lei și câteva zeci de mii de lei, în funcție de situația din teren, dar și de mărimea localității în cauză.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Începutul de an aduce calculatoare de mii de euro la Primăria Bistrița. La cât ajunge investiția?

04/12/2017 12:39:41 Bianca SARA  
 
O bună parte din angajații Primăriei Bistrița vor avea calculatoare noi la început de an. Cum instituția nu se mulțumește cu calculatoare și laptopuri modice, costurile unei singure stații de lucru ajunge să sară de 1.000 de euro…
citește tot articolul [ 0 comentarii

Intră în echipa Casa EMA! Un post liber pentru persoane vesele și simpatice

04/12/2017 11:27:40 Ana ȘTEFĂNEL  
 
O echipă tânără și dinamică, în care munca se face cu zâmbetul pe buze! Casa EMA caută persoană la recepție: se cere chef de muncă, zâmbet la purtător și organizare.
citește tot articolul [ 0 comentarii

ESTETDERM: Epilare definitivă în câteva ședințe cu un laser medical de ultimă generație!

04/12/2017 08:14:54  
 
Unul dintre cele câteva lasere Alexandrite din țară, ce pot fi folosite doar de medici, se află în Bistrița, la Estetderm, clinica medicului Veronica Moisil. Este cel mai rapid și eficient dispozitiv de înlăturare a părului nedorit, cu rezultate uimitoare în câteva ședințe. Profită acum de oferta lunii Decembrie! O ședință GRATIS și plata în rate!
citește tot articolul [ 0 comentarii

Rețeta simplă a succesului: Un operator de la Leoni câștigă acasă ca și cum ar munci în străinătate

03/12/2017 15:27:20 Ioana BRADEA  
 
Are 37 de ani, locuiește în Rusu Bârgăului și muncește ca operator Komax la Leoni Bistrița. În timpul liber, se „dezlănțuie” pe internet și o face cu atâta pasiune încât a reușit să convingă și să adune în jurul său aproape 230.000 de membri..! „Este ca și cum aș lucra în străinătate, numai că sunt acasă, lângă cei dragi...”
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO - Când vor fi gata toate drumurile care duc spre Colibița. Proiectul de suflet al președintelui de CJ a primit finanțare totală

02/12/2017 11:40:08 Bianca SARA  
 
Unul dintre cele mai importante proiecte pe infrastructură din Bistrița-Năsăud a primit finanțare integrală, a anunțat astăzi președintele de Consiliu Județean Radu Moldovan. Când vor fi ca în palmă cei 85 de kilometri:
citește tot articolul [ 0 comentarii

PROMOȚIE: Vineri și sâmbătă, pulpa de porc de la Agro-Ardeal, doar 14.99 lei/kg!

30/11/2017 14:31:49 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Toate magazinele Agro-Ardeal din Bistrița-Năsăud așteaptă bistrițenii cu o super-ofertă! În 1 și 2 decembrie, găsești pulpă de porc la „cel mai bun preț din oraș”, doar 14.99 lei/kg!
citește tot articolul [ 0 comentarii

Cu aplicația de mobil poți paria în orice moment

30/11/2017 08:13:17  
 
Încet-încet telefonul mobil și-a făcut loc în viețile oamenilor, pentru ca în ziua de astăzi să fie un gadget de nelipsit, în special în rândul tinerilor. Asta mai ales deoarece de pe mobil putem avea acces la Internet oriunde ne-am afla. O aplicație mobilă însă ne faciliteză misiunea, putând accesa site-ul dorit cu o simplă selectare a aplicației.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Agro-Ardeal a scos primul salam cu 100 la sută carne! VEZI ce promoții te așteaptă în magazine în 1 și 2 Decembrie

29/11/2017 18:51:08  
 
„Dor de Bistrița” este noua gamă de produse tradiționale lansată de fabrica de carne și mezeluri Agro-Ardeal. Produsele sunt deja de câteva zile în magazine, iar cei care fac cumpărături din magazinele producătorului local au acum numai de câștigat! Premii, produse cadou și în anumite zile prețuri speciale marcate cu „Cel mai bun preț din oraș!”
citește tot articolul [ 0 comentarii

NOI locuri de muncă la Casa EMA, reprezentanța Dacia – Renault, Sanovil, Central Motors, Relegance și mulți alții!

27/11/2017 17:37:34  
 
Dacă îți dorești să muncești într-o echipă tânără și profesionistă, dacă visezi un pachet salarial atractiv și oportunitatea de a lucra la standarde de calitate înalte, într-un mediu profesionist - încearcă la Reprezentanța Dacia – Renault Bistrița! Se fac angajări aici, dar și în alte firme din Bistrița. VEZI mai jos oferta completă:
citește tot articolul [ 0 comentarii

Ionuț Simionca vrea impozite pe mașini de zece ori mai mici

25/11/2017 11:26:29 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Deputatul PMP Ionuț Simionca a depus la Camera Deputaților un proiect legislativ legat de impozitele pentru autoturisme. Acesta declară că impozitele trebuie să fie mai mici, astfel încât românii să nu mai fie tentați să își înmatriculeze mașinile în alte țări. Unul dintre avantaje - bani mai mulți la bugetele locale.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Se caută director! Central Motors, Casa EMA, Transmixt, Automobile Service Bistrița și Sanovil fac angajări!

21/11/2017 15:51:15  
 
Dacă ai experiență practică în vânzări și te pricepi la negocieri, dacă ai cunoștințe de bază în marketing, dacă te pricepi să navighezi pe Internet și ai permis de conducere categoria B - ai toate șansele să-ți găsești locul de muncă mult visat! Primești, în schimb, salariu motivant și bonusuri, în funcţie de realizarea targetului:
citește tot articolul [ 0 comentarii

Bistrița-Năsăud, printre județele „ținute în spate” de investitorii străini

21/11/2017 13:39:40 Bianca SARA  
 
Jumătate din țară este ținută în spate, din punct de vedere economic, de companii străine. Printre județele unde cei mai mari investitori sunt străinii se numără și Bistrița-Năsăud.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Casa EMA angajează! Alătură-te echipei!

20/11/2017 13:42:39 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Cauți un loc de muncă în care să te simți respectat și apreciat pentru eforturile tale? Îți place să lucrezi cu oameni și vrei să faci parte dintr-o echipă tânără? Casa EMA e în căutarea ta!