Bistriteanul.ro - Află Primul - Sectiune - 001008 1
 Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
Despre comprehensiunea textului și refulările în public ale mai marilor județului
Estetiq Med Clinic: Ai grijă de tenul tău, chiar și în sezonul rece!
“Porcul somon”, Mangalița, crește într-o fermă din Dumitra! Îl puteți cumpăra sau puteți primi sfaturi prețioase despre cum să-l creșteți!
Copiii de la Cheers, puși din nou pe fapte mari: Spectacol caritabil pentru Ionuț!
Sărbătoreşte cu super reduceri la Biasicom!
Patru apartamente cochete de vânzare, în mijlocul orașului...!
ESTETDERM: Epilare definitivă în câteva ședințe cu un laser medical de ultimă generație!
Frumusețe de cinci stele la Carolyne Beauty Center! Antonia a venit la inaugurare
Firmele din Bistrița angajează designer, operatori textile nețesute, controlori calitate și sudori / lăcătuși mecanici cu inițiativă!
Utilizatori online class errors:
  • Unable to record new visitor
  • Unable to delete visitors
CELE MAI CITITE STIRI
08.12.17 - Un polițist din Sîngeorz-Băi a împușcat un individ în abdomen, după ce a fost atacat cu o bâtă
10.12.17 - FOTO-VIDEO: Un bistrițean și fiul său de 9 ani au murit, iar soția este în stare gravă. Mașina le-a fost spulberată de un microbuz
08.12.17 - VIDEO - AFLĂ ce spune mama băiețelului terorizat de unchiul său deghizat în Moș Nicolae despre toată întâmplarea
08.12.17 - VIDEO – ȘOCANT! Cum și-a traumatizat o bistrițeancă copilașul de doar câțiva anișori chiar de Moș Nicolae
09.12.17 - VIDEO - S-au înmulțit răniții din incidentul de la Sîngeorz-Băi, în care un polițist a împușcat un tânăr care-i agresa colegul
11.12.17 - Profesoara din Bistrița-Bârgăului implicată în accidentul în care au murit soțul și fiul său este în stare gravă
09.12.17 - Tânărul împușcat de polițist în Sîngeorz-Băi a decedat în cursul nopții
12.12.17 - MESAJ pentru un polițist din Năsăud. Ce îi transmite un turist din Cluj
09.12.17 - VIDEO – Firul evenimentelor de la Sîngeorz-Băi. Cum a ajuns rănită de glonț mama tânărului împușcat mortal de un polițist
09.12.17 - VIDEO – Dosar penal, pentru un metru parcurs la volan. Cum este posibil:

REDACȚIA:
Tel: 0728-237 215
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
whatsapp icon0728-237 215
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Divertisment


Nu rata oferta zilei la Casa EMA!

14/12/2017 10:24:29 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Azi e cea mai frumoasă zi din săptămână - bineînțeles, doar dacă treci pe la Casa EMA! Dacă e Happy Day, nu ai de ales, trebuie să faci ceva să te înveselești. E de ajuns să arunci o privire pe oferta zilei la Casa EMA și cu siguranță vei știi ce planuri trebuie să îți faci azi. Nu uita de familie sau prieteni - și ei merită un mic răsfăț.
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: S-a deschis AquaICE - patinoarul din Prundu Bârgăului!

12/12/2017 12:14:38 Flavia DANCIU  
 
Vremea rece a sosit și astfel, toate drumurile ar trebui să ducă la Prundu Bârgăului, acolo unde Patinoarul AquaICE îi aștepată pe cei doritori de distracție „înghețată”. Iar dezghețarea se face savurând cea mai bună ciocolată caldă din zonă…
citește tot articolul [ 0 comentarii

Azi se deschide patinoarul din Bistrița!

11/12/2017 13:05:20 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Pasionații de sporturi de iarnă au la dispoziție de astăzi patinoarul Ice Arena din Bistrița. Începând cu această după-masă, puteți pregăti patinele!
citește tot articolul [ 0 comentarii

În această seară cinăm românește, la Rapsodia!

08/12/2017 14:08:16 Flavia DANCIU  
 
Restaurantul Rapsodia și-a făcut un obicei din a-și răsfăța clienții cu preparate alese, într-o ambianță liniștită și relaxantă. În această seară, cina pregătită pentru cei ce vor călca pragul localului va fi una tradițională, completată perfect de vinurile Cramelor Jelna.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Asia, vrăjită de un bistrițean. Parcursul fascinant în lumea internațională a modei al lui Andrei Dobrin

07/12/2017 13:29:59 Bianca SARA  
 
Pentru a doua oară, Andrei Dobrin a fost numit modelul masculin al anului, în cadrul Bucharest Fashion Week. Părul vâlvoi și chipul de copil l-au purtat anul acesta pe bistrițean în Taiwan, dar și în Japonia, unde a petrecut nu mai puțin de două luni, semn că asiaticii sunt vrăjiți de adolescentul de la CNLR.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Păstrează-ți povestea acestui Crăciun - cu Photo Story Studio!

07/12/2017 11:23:47 Flavia DANCIU  
 
Crăciunul este perioada cea mai frumoasă din an, încărcată de momente pe care ai vrea să le retrăiești chiar și în zilele toride de vară. Photo Story Studio te invită să îți păstrezi vie magia acestui Crăciun, printr-o sesiune foto într-un decor de poveste.
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: AFLĂ cine l-a redus la tăcere pe Radu Moldovan:

01/12/2017 19:28:54 BISTRIȚEL  
 
Nimeni, niciodată nu poate să îi facă față. Cu cine nu e prieten, se împrietenește sau îl domină. Unul dintre cei mai populari politicieni din județul Bistrița-Năsăud - de fapt, cel mai popular. Totuși, de 1 Decembrie... cineva a reușit să îl facă să tacă - chiar pe el, Emil Radu Moldovan.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Ce spuneți de pop-corn negru? Cerealele exotice sunt cultivate de un bistrițean

19/11/2017 11:21:40 Bianca SARA  
 
Într-o grădină din Șintereag se cultivă porumb de culoare neagră, adus de peste mări și țări. Acesta provine din zona Americii și se pare că s-a aclimatizat foarte bine și în Bistrița-Năsăud.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Halloween party la Casa EMA: jocuri, costume și distracție pentru cei mici!

31/10/2017 12:01:11 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Casa EMA organizează o petrecere de Halloween pentru cei mici. Copiii sunt așteptați costumați și pregătiți pentru activități interesante. Părinții și însoțitorii nu plătesc intrare.
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: Tot ce a fost frumos s-a terminat. De-acum începe scandalul și războiul

25/10/2017 08:31:00 Cristina MILEA  
 
Probe de foc la emisiunea concurs „Chefi la Cuțite”, unde s-au încumetat să participe o mulțime de bistrițeni. Ieri seară s-au încheiat probele eliminatorii. Din mulți chemați însă, puțini au rămas și, spre mândria noastră, printre cei mai buni candidați la premiul cel mare se află și o bistrițeancă.
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: Ciorbă și scandal! Încă o bârgăuancă plină de energie și tupeu a cucerit admirația tuturor la „Chefi la Cuțite”

23/10/2017 20:37:03 Cristina MILEA  
 
„Femeia trebuie să facă ciorbă și scandal cu ce are la îndemână”, a avertizat bârgăuanca Elena Rus din Tiha Bârgăului care se ocupă cu agricultura, a accesat și fonduri europene pentru o pepinieră, are și stupi cu albine, iar pe cei trei chefi i-a dat gata cu un sos de ardei copți cu semințe de pin și flori de dovleac umplute.
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: Roșii, grase și frumoase! Florile Dumitrene au făcut un spectacol de senzație, impresionându-i și pe bucureșteni

17/10/2017 20:47:22 Cristina MILEA  
 
Apariții spectaculoase astă-seară, la emisiunea „Chefi la Cuțite”. În platou au aterizat cele 8 artiste de la Flori Dumitrene, care i-au cucerit instantaneu pe chefi. Nu doar cu rețetele gătite, ci și cu versurile, umorul și buna dispoziție. Nimic nu a putut concura cu apariția autentică, pură și plină de spirit tradițional românesc a doamnelor:
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO: Răsfăț cu cârnaţi împletiţi, mici şi prăjituri pe pietonalul Liviu Rebreanu

14/10/2017 20:12:09 Ioana BRADEA  
 
Ajunsă la ediția cu numărul X, Toamna Bucatelor de la Jupânu' a animat toată ziua de sâmbătă cu mirosuri îmbietoare de mici, fripturi, bere, frigărui, balmoș, murături, plăcinte, prăjituri, scorușe sau gogoși. Nici muzica populară nu a lipsit, iar bistrițenii au stat la coadă pentru bunătățile de la Jupânu'.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Culturistul bistrițean care face senzație în Spania cu fizicul său impresionant, la Românii au Talent

11/10/2017 10:20:41 Bianca SARA  
 
Nicolae Florin Lupșor, un bistrițean care face senzație în Spania cu fizicul său, și-a încercat norocul la Românii au Talent. Acesta s-a prezentat în fața juriului cu un mix de dansuri și fitness.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Să curgă berea! Oktober Show, de vineri până duminică, la Bistrița

28/09/2017 17:06:10  
 
Râuri de bere, cârnaţi bavarezi, plăcinte şi strudel, concursuri şi jocuri bavareze cu premii vă aşteaptă, de mâine, în faţa Palatului Culturii. Muzica şi dansurile vor fi aduse de invitaţi speciali, amintind aici pe Ricky Dandel şi Manfred Seiler, cei doi artişti venind la Bistriţa cu un concert unic, „Legendele săseşti din Transilvania”.
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: O simplă mămăligă cu brânză, slănină și smântână a propulsat-o la nivelul următor. Vrea să câștige și ea ceva!

26/09/2017 21:55:33 Cristina MILEA  
 
Încă o bistrițeancă i-a cucerit astă-seară pe cei trei maeștri într-ale bucătăriei de la emisiunea concurs Chefi la Cuțite. Originară din Bistrița-Bârgăului, Jenica Forfotă i-a cucerit pe jurați cu păturile ei cu brânză și gruștior, dar și cu un stil dezghețat și plin de umor. „Primul meu măritat a ținut patru luni de zile”...
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: I-a dat gata cu un ciolan afumat „cu curechi” și pâinea cu brânză á la Sângeorz-Băi!

25/09/2017 21:47:47 Cristina MILEA  
 
Îmbrăcată într-un costum popular vechi de aproape 50 de ani de-al mamei și bunicii - Cătălina Niculai, în vârstă de 54 de ani din Sângeorz-Băi a făcut spectacol la emisiunea concurs „Chefi la Cuțite”, impresionând cu o rețetă tradițională și cucerind 3 cuțite. Nici verișorul ei nu s-a dovedit mai prejos. „Cel mai zmeu șofer de pe planetă...!”
citește tot articolul [ 0 comentarii

Azi e Happy Day la Casa EMA! Nu rata reducerile

21/09/2017 11:30:29 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Dacă e joi, e timpul să fii răsfățat la Casa EMA. Te așteaptă reduceri și o zi de relaxare, iar prețurile sunt foarte atractive.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Top 10 cele mai neobișnuite lucruri pe care le scot bistrițenii la vânzare pe OLX

19/09/2017 14:10:56 Bianca SARA  
 
Bistrițenii au ajuns să scoată la vânzare pe site-urile de anunțuri de la trufe, truse de curățare a armei, bărci, păuni, mistreți și chiar fabrici și microhidrocentrale. Topul celor mai neobișnuite lucruri pe care le scot bistrițenii la vânzare:
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: Frumoasă, talentată şi puternică! O profesoară de yoga de pe Valea Bârgăului a cucerit admiraţia tuturor cu o reţetă vegetariană

12/09/2017 21:39:41 Cristina MILEA  
 
Trăieşte în Prundu Bârgăului, a muncit în Spania, o vreme ca ospătar, dar s-a văzut nevoită să renunţe, ca să se ocupe de fiul ei, Marcus, de 12 ani - „un cadou primit din partea universului”, un copil special care suferă de autism. A reuşit să gătească „singura farfurie vegetariană care a cucerit trei cuţite!”
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: Un informatician din Bistriţa i-a cucerit pe juraţii de la Chefi la Cuţite, aranjând platourile „la puţă de furnică”

11/09/2017 22:13:45 Cristina MILEA  
 
O nouă ediţie a emisiunii concurs Chefi la Cuţite a debutat astă-seară la Antena 1, iar bistriţenii talentaţi la gătit nu au ezitat să-şi demonstreze farmecul şi talentul. Primul dintre bistriţeni – un informatician îmbrăcat în ie tradiţională, cu trăistuţă şi ţuică de struguri. „Dacă nu vă place mâncarea, măcar vă îmbăt...!”
citește tot articolul [ 0 comentarii

Vineri, Glow in the Dark Pool Party la Casa EMA - vezi ce te așteaptă:

06/09/2017 17:06:17 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Va fi o petrecere la piscina interioară de la Casa EMA. Băuturi, muzică bună, dans și multă distracție te așteaptă vineri seară începând cu ora 20:
citește tot articolul [ 0 comentarii

Doar câteva zile până la cea mai exclusivistă petrecere, Glow in the Dark Pool Party!

03/09/2017 09:02:00 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Se anunță distracție până dimineața la cea mai exclusivistă petrecere din oraș în 8 septembrie. Casa EMA te invită la piscină pentru a străluci în întuneric!
citește tot articolul [ 0 comentarii

Bârgăuanca Angi Cobuț revine pe micile ecrane, într-o nouă emisiune marca Antena 1

27/08/2017 12:34:24 Bianca SARA  
 
După aventura memorabilă de la „Chefi la cuțite”, bârgăuanca Angi Cobuț revine săptămâna viitoare pe micile ecrane, într-o nouă emisiune marca Antena 1, care le pune pe vedete în fața celor mai neobișnuite provocări, în cadrul unei vacanțe ieșite din tipare.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Strălucim în întuneric în 8 septembrie, la Casa EMA!

22/08/2017 11:13:07 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Se anunță o petrecere de neuitat în 8 septembrie la Casa EMA. Biletele pentru Glow in the Dark Pool Party sunt disponibile de acum la recepția Casei EMA.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO: Sute de bistriţeni au cântat alături de Hara, pe pietonal. Ce a promis solistul Flavius Buzilă pentru Bistriţa

20/08/2017 23:21:30 Ioana BRADEA  
 
Sute de bistriţeni au ales să-şi petreacă seara de duminică pe Pietonalul Liviu Rebreanu, în compania formaţiei Hara, cântând şi dansând alături de solistul Flavius Buzilă, care, impresionat de tinerii talentaţi din Bistriţa a făcut şi o promisiune pentru ei şi pentru oraşul său de baştină:
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO – Compact a făcut show la Bistrița! Aproape 2.000 de bistrițeni au dansat pe muzica legendelor rock-ului românesc

20/08/2017 23:09:08 Bianca SARA  
 
Pădurea-parc Schullerwald a prins viață în această seară, când pe scenă a urcat legenda rock-ului românesc, Compact. Dacă până la ora 22:00, numărul celor prezenți în parc nu era foarte mare, la debutul concertului Compact deja erau aproape 2.000 de bistrițeni.
citește tot articolul [ 0 comentarii

BISTRIŢA Live: Imagini din centrul oraşului – transmise începând de azi, în toate colţurile lumii...!

19/08/2017 17:43:26 Ioana BRADEA  
 
Continuând un proiect iniţiat anul trecut şi gândindu-se la bistriţenii plecaţi peste hotare – membrii Asociţiei Group Seven au amplasat o cameră live care transmite imagini din centrul Bistriţei – în toate colțurile lumii. Imagini din inima cetății, imagini de acasă.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Petrecerea de final de vară e la Casa EMA: Glow in the Dark Pool Party!

18/08/2017 16:15:09 Ana ȘTEFĂNEL  
 
O petrecere cum nu ai mai văzut se pregătește la Bistrița. Casa EMA te așteaptă în 8 septembrie la un eveniment exclusivist cu limită de locuri - doar o sută de bilete sunt disponibile! Piscina va fi pregătită cu mult sclipici, așa că mai ai timp să găsești costumul de baie care să fure toate privirile.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Se termină vara, Happy Day la Casa EMA continuă!

17/08/2017 13:01:54 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Vara este pe sfârșite, însă la Casa EMA ofertele și prețurile speciale sunt încă disponibile. Ești așteptat astăzi la Happy Day: fie că vrei să savurezi o limonadă pe terasă, fie că vrei să înoți - prețurile sunt cele mai bune.