Bistriteanul.ro - Află Primul - Sectiune - 001008 1
 Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
O bucată de pământ aduce venituri de sute de mii de lei unei comune. A fost nevoie de un proces de 5 ani pentru asta
La Urgențe, medicii și asistentele muncesc dublu, până la epuizare
Linia Verde duce la desființarea parcărilor de pe Gheorghe Șincai și Dornei
POVEȘTI DIN SAT: Moartea lui Corbu
Aparatul minune Exilis Elite a ajuns la Bistrița! La Salon Claudia!
Regalia Home și IMP România Ind Bistrița fac angajări! Alte oferte de muncă atractive

  560 vizitatori online

CELE MAI CITITE STIRI
21.02.18 - FOTO ILVA MICĂ - COD ROȘU: Accident mortal la ieșirea spre Sîngeorz! 10 persoane, implicate! Un tânăr, decedat
22.02.18 - Cine era tânărul student care s-a prăpădit în accidentul de la Ilva Mică
21.02.18 - Adolescentul care a omorât două copile, în timp ce conducea camioneta părinților, riscă decenii de închisoare. AFLĂ de ce
21.02.18 - VIDEO: Șoc! Cafeaua din Beclean, mai de fițe ca la Bruxelles
23.02.18 - AGRO-ARDEAL cumpără bovine! Plata pe loc până în 5000 lei!
21.02.18 - VIDEO: O apariție neobișnuită în Colibița...!
19.02.18 - Există miracole: Încă o premieră medicală la Spitalul Județean!
20.02.18 - MĂGURA ILVEI: A căzut de la o înălțime de 6 metri!
17.02.18 - FOTO: Centura Bistriței: I-a proiectat remorca într-un gard!
18.02.18 - VIDEO: Ambulanță din Bistrița, implicată într-un accident rutier în Dej

REDACȚIA:
Tel: 0728-237 215
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
whatsapp icon0728-237 215
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Divertisment


VIDEO: Șoc! Cafeaua din Beclean, mai de fițe ca la Bruxelles

21/02/2018 11:23:29 Flavia DANCIU  
 
Cunoscutul comedian Mircea Bravo a făcut o vizită în Parlamentul Europei. După o zi grea „de muncă”, savurând o cafea, a făcut o descoperire uluitoare: cafeaua din Bruxelles, din Parlament, e mai ieftină ca la... Beclean.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO – Am trăit s-o vedem și pe asta! O bârgăuancă faină și descurcăreață, la scăldat cu elefanții

19/02/2018 12:12:17 Ioana BRADEA  
 
Peripeții, aventuri, peisaje spectaculoase, experiențe de vis și întâlniri cu uimitoare civilizații – de așa ceva a avut parte și Angie Cobuț, renumita concurentă a emisiunii concurs „Chefi la cuțite”, care s-a aflat mai bine de o lună de zile pe drumuri, într-o călătorie în jurul lumii la care visa de ani de zile...
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO: Azi, sute de bistrițeni pe pârtie. Mâine nu se știe dacă va mai fi deschisă

11/02/2018 13:20:48 Flavia DANCIU  
 
Bistrițenii nu au ezitat să profite azi de vremea bună și de faptul că Pârtia Cocoș s-a redeschis. Până la ora amiezii, peste 300 de bistrițeni au mers să schieze. Chiar și după un incident nefericit, la telescaun era coadă, oamenii așteptând să urce în vârful pârtiei.
citește tot articolul [ 0 comentarii

SUPER ofertă pentru companii, la AquaSPAclub din Prundu Bârgăului!

06/02/2018 12:05:43 Cristina MILEA  
 
Relaxare, Bucurie, Zâmbete – cu așa ceva ne cucerește și în acest an AquaSPAclub din Prundu Bârgăului care vine și cu o ofertă imposibil de refuzat: Pachetul Purple – cu 20 de intrări la AquaSPAclub care se bucură de valabilitate nelimitată și multe alte surprize:
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO: Un năsăudean, în cunoscuta serie „Vikingii”. Secrete neștiute din culisele unuia dintre cele mai cunoscute seriale din lume

04/02/2018 17:13:29 Bianca SARA  
 
Fără îndoială, unul dintre cele mai cunoscute seriale din lume este „Vikingii”. În serialul care a fost inspirat din istoria și legendele danezilor au apărut și câțiva români, printre care și năsăudeanul Cătălin Coman, care ne dezvăluie câteva secrete din culisele serialului-fenomen:
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO: Fasching în Bistrița, cu spectaculoase costume de carnaval care au alungat iarna și spiritele rele

03/02/2018 10:11:15 Ioana BRADEA  
 
Cruella de Vill, din 101 Dalmațieni, piratul Jack Sparrow din Caraibe, dansatoare de flamenco, prințese sau indieni au colorat impresionant ieri seară atmosfera la Hotel Diana care a găzduit un spectaculos carnaval al sașilor din Bistrița. A fost ultima lor petrecere înainte de postul Paștelui, numită „Fasching”.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO : Bistrițenii se știu distra și fără telescaun: pe Budac!

28/01/2018 15:00:25 Flavia DANCIU  
 
O fac de zeci de ani și tot ceea ce au nevoie este puțină zăpadă! Chiar și fără telescaun, bistrițenii se distrează de cu zor... pe Dealul Budacului!
citește tot articolul [ 0 comentarii

Căsuța EMA organizează petreceri pentru copii mai mari de 8 ani! Pachetul PIPO vine cu noutăți!

24/01/2018 14:01:47 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Căsuța EMA asigură distracția copilului tău în Bistrița, iar acum vine cu o ofertă nouă. Pachetul PIPO vine cu o mulțime de noutăți, astfel încât o aniversare sau pur și simplu o ieșire cu prietenii să fie de neuitat. VEZI oferta:
citește tot articolul [ 0 comentarii

FB POLICE: Voi ați râs de pârtia din Wonderland, noi am făcut topul glumelor!

24/01/2018 12:19:52 Facebook POLICE  
 
S-au scris zeci de articole despre pârtia din Wonderland, care, după luuuungi așteptări, se va deschide vineri. Între timp, facem puțin haz de necaz.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO: S-a schiat în Wonderland!

22/01/2018 13:27:29 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Pârtia de pe Dealul Cocoșului a fost inaugurată... neoficial. În lipsa primarului Ovidiu Crețu, Alexandru Toniuc a testat investiția de 7 milioane de euro - nefolosită până acum.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Reîncepe distracția! ”Joia muzicală”, la Hotel Codrișor!

22/01/2018 09:05:41 Flavia DANCIU  
 
Îți era dor să mănânci o mâncare bună în timp ce cântăreți recunoscuți să întrețină atmosfera? Ei bine, dorința ta e pe punctul de a se împlini! Din 25 ianuarie se reia seria „Joia muzicală” la Hotel Restaurant Codrișor. Lenuța Filipoi și Frații Spân îți promit o seară de neuitat! Mâncarea bună și vinul fiert te vor face să uiți de frigul de afară.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Designerul Tina Olari se reinventează. La început de 2018 vine cu un corset care te ajută să slăbești

15/01/2018 15:29:53 Bianca SARA  
 
Designerul Tina Olari vine cu noi surprize la început de 2018. Bistrițeanca a realizat un corset modelator, care nu doar le ajută pe doamne și domnișoare să slăbească, ci maschează și toate imperfecțiunile sub rochii.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO: Minuneee...! Ninge în Wonderland, pe pârtia de schi!

14/01/2018 14:05:58 Ioana BRADEA  
 
Parcă pentru a face în ciudă tuturor, parcă pentru a demonstra cu orice preț că nimic nu este imposibil la Bistrița – în această dimineață s-a întâmplat și minunea! În Wonderland a început să ningă. Au fost puse în funcțiune faimoasele tunuri pentru zăpadă artificială:
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO : Un bistrițean, primul din Cluj ce a plătit o pizza cu criptomonedă

12/01/2018 10:01:49 Flavia DANCIU  
 
Andrei Palatkas, bistrițeanul pasionat de film și cinematografie, se declară ca fiind primul din Cluj care a folosit criptomoneda pentru a-și cumpăra... o pizza!
citește tot articolul [ 0 comentarii

Nuntă la Palat: Transformă evenimentul vieții tale într-o aventură!

10/01/2018 12:09:32 Iulia STUPINEAN  
 
Rochia de mireasă perfectă, tortul mult visat, decorațiunile sau fotograful, toate le poți descoperi printr-o călătorie inedită la Muzeul de Artă din Cluj-Napoca unde se anunță, la acest sfârșit de săptămână, mare Nuntă la Palat!
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO: Mii de bistrițeni au celebrat în stradă primele clipe din 2018. Antonia a făcut spectacol pe pietonal

01/01/2018 01:18:53 Ioana BRADEA  
 
Înarmați cu sticle de șampanie frumos aranjate în coșuri speciale, dotați din belșug cu artificii și petarde – mii de bistrițeni au umplut centrul vechi al orașului în această noapte. Au numărat alături de Radu Moldovan și primarul Ovidiu Crețu ultimele secunde ale anului și s-au bucurat de un spectaculos foc de artificii.
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: A venit din Sîngeorz-Băi și este gata să cucerească Bistrița cu vocea ei

26/12/2017 15:19:23 Ioana BRADEA  
 
„Muzica a fost prezentă în viața mea din primul moment. Moștenită din familie, pasiunea de a cânta s-a manifestat prima dată când am început să cânt în cadrul corului bisericesc din Sîngeorz-Băi... Mai apoi, din voința de a mă perfecționa am ales să urmez Liceul de Muzică „Tudor Jarda”, a povestit Antonia Iohana Jarda.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO: Nicole Cherry – un show minunat, pe o ninsoare de vis, lângă Biserica Evanghelică

19/12/2017 21:29:45 Ioana BRADEA  
 
Înfofolită și dârdâind din când în când, sub o ninsoare ca-n povești, Nicole Cherry i-a făcut pe fanii din Bistrița să danseze, ba chiar să se și dezbrace. Și tatăl artistei a stârnit admirația fanilor, dansând alături de scenă ca să se încălzească. Nici „Florile Dumitrene” nu s-au lăsat mai prejos. Joi – concert special cu Sava Negrean Brudașcu:
citește tot articolul [ 0 comentarii

De Crăciunul acesta împodobește-ți casa cu decorațiunile naturale de la Euforia Floral Boutique!

15/12/2017 17:11:29 Flavia DANCIU  
 
Dacă vrei ca locuința ta să emane spiritul sărbătorilor de iarnă, iar aranjamentele să fie unele frumoase, cu gust și... unice, apelează cu încredere la specialiștii de la Euforia Floral Boutique. Aici găsești chiar și brazi gata împodobiți, însă cel mai important e că toate sunt făcute din elemente naturale.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Nu rata oferta zilei la Casa EMA!

14/12/2017 10:24:29 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Azi e cea mai frumoasă zi din săptămână - bineînțeles, doar dacă treci pe la Casa EMA! Dacă e Happy Day, nu ai de ales, trebuie să faci ceva să te înveselești. E de ajuns să arunci o privire pe oferta zilei la Casa EMA și cu siguranță vei știi ce planuri trebuie să îți faci azi. Nu uita de familie sau prieteni - și ei merită un mic răsfăț.
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: S-a deschis AquaICE - patinoarul din Prundu Bârgăului!

12/12/2017 12:14:38 Flavia DANCIU  
 
Vremea rece a sosit și astfel, toate drumurile ar trebui să ducă la Prundu Bârgăului, acolo unde Patinoarul AquaICE îi aștepată pe cei doritori de distracție „înghețată”. Iar dezghețarea se face savurând cea mai bună ciocolată caldă din zonă…
citește tot articolul [ 0 comentarii

Azi se deschide patinoarul din Bistrița!

11/12/2017 13:05:20 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Pasionații de sporturi de iarnă au la dispoziție de astăzi patinoarul Ice Arena din Bistrița. Începând cu această după-masă, puteți pregăti patinele!
citește tot articolul [ 0 comentarii

În această seară cinăm românește, la Rapsodia!

08/12/2017 14:08:16 Flavia DANCIU  
 
Restaurantul Rapsodia și-a făcut un obicei din a-și răsfăța clienții cu preparate alese, într-o ambianță liniștită și relaxantă. În această seară, cina pregătită pentru cei ce vor călca pragul localului va fi una tradițională, completată perfect de vinurile Cramelor Jelna.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Asia, vrăjită de un bistrițean. Parcursul fascinant în lumea internațională a modei al lui Andrei Dobrin

07/12/2017 13:29:59 Bianca SARA  
 
Pentru a doua oară, Andrei Dobrin a fost numit modelul masculin al anului, în cadrul Bucharest Fashion Week. Părul vâlvoi și chipul de copil l-au purtat anul acesta pe bistrițean în Taiwan, dar și în Japonia, unde a petrecut nu mai puțin de două luni, semn că asiaticii sunt vrăjiți de adolescentul de la CNLR.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Păstrează-ți povestea acestui Crăciun - cu Photo Story Studio!

07/12/2017 11:23:47 Flavia DANCIU  
 
Crăciunul este perioada cea mai frumoasă din an, încărcată de momente pe care ai vrea să le retrăiești chiar și în zilele toride de vară. Photo Story Studio te invită să îți păstrezi vie magia acestui Crăciun, printr-o sesiune foto într-un decor de poveste.
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: AFLĂ cine l-a redus la tăcere pe Radu Moldovan:

01/12/2017 19:28:54 BISTRIȚEL  
 
Nimeni, niciodată nu poate să îi facă față. Cu cine nu e prieten, se împrietenește sau îl domină. Unul dintre cei mai populari politicieni din județul Bistrița-Năsăud - de fapt, cel mai popular. Totuși, de 1 Decembrie... cineva a reușit să îl facă să tacă - chiar pe el, Emil Radu Moldovan.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Ce spuneți de pop-corn negru? Cerealele exotice sunt cultivate de un bistrițean

19/11/2017 11:21:40 Bianca SARA  
 
Într-o grădină din Șintereag se cultivă porumb de culoare neagră, adus de peste mări și țări. Acesta provine din zona Americii și se pare că s-a aclimatizat foarte bine și în Bistrița-Năsăud.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Halloween party la Casa EMA: jocuri, costume și distracție pentru cei mici!

31/10/2017 12:01:11 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Casa EMA organizează o petrecere de Halloween pentru cei mici. Copiii sunt așteptați costumați și pregătiți pentru activități interesante. Părinții și însoțitorii nu plătesc intrare.
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: Tot ce a fost frumos s-a terminat. De-acum începe scandalul și războiul

25/10/2017 08:31:00 Cristina MILEA  
 
Probe de foc la emisiunea concurs „Chefi la Cuțite”, unde s-au încumetat să participe o mulțime de bistrițeni. Ieri seară s-au încheiat probele eliminatorii. Din mulți chemați însă, puțini au rămas și, spre mândria noastră, printre cei mai buni candidați la premiul cel mare se află și o bistrițeancă.
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: Ciorbă și scandal! Încă o bârgăuancă plină de energie și tupeu a cucerit admirația tuturor la „Chefi la Cuțite”

23/10/2017 20:37:03 Cristina MILEA  
 
„Femeia trebuie să facă ciorbă și scandal cu ce are la îndemână”, a avertizat bârgăuanca Elena Rus din Tiha Bârgăului care se ocupă cu agricultura, a accesat și fonduri europene pentru o pepinieră, are și stupi cu albine, iar pe cei trei chefi i-a dat gata cu un sos de ardei copți cu semințe de pin și flori de dovleac umplute.