Bistriteanul.ro - Află Primul - Sectiune - 001008 1
 Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne sau trimite un mesaj pe Whatsapp la 0728237215! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
Disperare într-o familie din Mărișelu: Copilașul suferă de o tumoră care îi pune viața în pericol
Hocus Pocus la pârtia de schi?! Bistrița Civică susține că primăria a decontat bani pentru un șopron inexistent
REVOLTĂTOR: Banii pentru mâncare și rechizite ai copiilor cu nevoi speciale ajung la părinți - elevii rămân flămânzi și neîngrijiți
Cupa Casa EMA la înot, ediția a șaptea! Weekendul acesta, de neratat!
BISTRIȚA: Atenție, riscați să fiți împușcați! Trasee turistice care se suprapun cu domenii de vânătoare!
POVEȘTI DIN SAT: Onoare, prețuire și respect, tuturor...
AgroArdeal, Leoni, Clinica Sanovil și Selgros fac angajări!

  469 vizitatori online

CELE MAI CITITE STIRI
16.10.17 - FOTO - S-a supărat că iubita nu vrea să se întoarcă la el și i-a dat foc casei
17.10.17 - Disperare într-o familie din Mărișelu: Copilașul suferă de o tumoră care îi pune viața în pericol
19.10.17 - FII REPORTER: Au târât un animal după mașină! (VIDEO)
15.10.17 - FOTO- A pierdut controlul volanului și s-a oprit într-un cap de pod
15.10.17 - FOTO – Un șofer a ajuns la Psihiatrie, în urma unui accident rutier
17.10.17 - FOTO: Patru persoane au fost implicate într-un accident rutier pe Dealul Târgului
15.10.17 - Un bărbat este în stare gravă, după ce a fost strivit de un tractor
17.10.17 - Un bistrițean a reușit să salveze trei persoane... după moarte
16.10.17 - Durere fără margini pentru familia lui Nicușor, tânărul răpus anul trecut de cancer: fratele l-a urmat la cer
15.10.17 - FOTO – Accident rutier în sensul de la Prefectură

REDACȚIA:
Tel: 0728-237 215
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
whatsapp icon0728-237 215
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Divertisment


VIDEO: Roșii, grase și frumoase! Florile Dumitrene au făcut un spectacol de senzație, impresionându-i și pe bucureșteni

17/10/2017 20:47:22 Cristina MILEA  
 
Apariții spectaculoase astă-seară, la emisiunea „Chefi la Cuțite”. În platou au aterizat cele 8 artiste de la Flori Dumitrene, care i-au cucerit instantaneu pe chefi. Nu doar cu rețetele gătite, ci și cu versurile, umorul și buna dispoziție. Nimic nu a putut concura cu apariția autentică, pură și plină de spirit tradițional românesc a doamnelor:
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO: Răsfăț cu cârnaţi împletiţi, mici şi prăjituri pe pietonalul Liviu Rebreanu

14/10/2017 20:12:09 Ioana BRADEA  
 
Ajunsă la ediția cu numărul X, Toamna Bucatelor de la Jupânu' a animat toată ziua de sâmbătă cu mirosuri îmbietoare de mici, fripturi, bere, frigărui, balmoș, murături, plăcinte, prăjituri, scorușe sau gogoși. Nici muzica populară nu a lipsit, iar bistrițenii au stat la coadă pentru bunătățile de la Jupânu'.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Culturistul bistrițean care face senzație în Spania cu fizicul său impresionant, la Românii au Talent

11/10/2017 10:20:41 Bianca SARA  
 
Nicolae Florin Lupșor, un bistrițean care face senzație în Spania cu fizicul său, și-a încercat norocul la Românii au Talent. Acesta s-a prezentat în fața juriului cu un mix de dansuri și fitness.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Să curgă berea! Oktober Show, de vineri până duminică, la Bistrița

28/09/2017 17:06:10  
 
Râuri de bere, cârnaţi bavarezi, plăcinte şi strudel, concursuri şi jocuri bavareze cu premii vă aşteaptă, de mâine, în faţa Palatului Culturii. Muzica şi dansurile vor fi aduse de invitaţi speciali, amintind aici pe Ricky Dandel şi Manfred Seiler, cei doi artişti venind la Bistriţa cu un concert unic, „Legendele săseşti din Transilvania”.
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: O simplă mămăligă cu brânză, slănină și smântână a propulsat-o la nivelul următor. Vrea să câștige și ea ceva!

26/09/2017 21:55:33 Cristina MILEA  
 
Încă o bistrițeancă i-a cucerit astă-seară pe cei trei maeștri într-ale bucătăriei de la emisiunea concurs Chefi la Cuțite. Originară din Bistrița-Bârgăului, Jenica Forfotă i-a cucerit pe jurați cu păturile ei cu brânză și gruștior, dar și cu un stil dezghețat și plin de umor. „Primul meu măritat a ținut patru luni de zile”...
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: I-a dat gata cu un ciolan afumat „cu curechi” și pâinea cu brânză á la Sângeorz-Băi!

25/09/2017 21:47:47 Cristina MILEA  
 
Îmbrăcată într-un costum popular vechi de aproape 50 de ani de-al mamei și bunicii - Cătălina Niculai, în vârstă de 54 de ani din Sângeorz-Băi a făcut spectacol la emisiunea concurs „Chefi la Cuțite”, impresionând cu o rețetă tradițională și cucerind 3 cuțite. Nici verișorul ei nu s-a dovedit mai prejos. „Cel mai zmeu șofer de pe planetă...!”
citește tot articolul [ 0 comentarii

Azi e Happy Day la Casa EMA! Nu rata reducerile

21/09/2017 11:30:29 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Dacă e joi, e timpul să fii răsfățat la Casa EMA. Te așteaptă reduceri și o zi de relaxare, iar prețurile sunt foarte atractive.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Top 10 cele mai neobișnuite lucruri pe care le scot bistrițenii la vânzare pe OLX

19/09/2017 14:10:56 Bianca SARA  
 
Bistrițenii au ajuns să scoată la vânzare pe site-urile de anunțuri de la trufe, truse de curățare a armei, bărci, păuni, mistreți și chiar fabrici și microhidrocentrale. Topul celor mai neobișnuite lucruri pe care le scot bistrițenii la vânzare:
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: Frumoasă, talentată şi puternică! O profesoară de yoga de pe Valea Bârgăului a cucerit admiraţia tuturor cu o reţetă vegetariană

12/09/2017 21:39:41 Cristina MILEA  
 
Trăieşte în Prundu Bârgăului, a muncit în Spania, o vreme ca ospătar, dar s-a văzut nevoită să renunţe, ca să se ocupe de fiul ei, Marcus, de 12 ani - „un cadou primit din partea universului”, un copil special care suferă de autism. A reuşit să gătească „singura farfurie vegetariană care a cucerit trei cuţite!”
citește tot articolul [ 0 comentarii

VIDEO: Un informatician din Bistriţa i-a cucerit pe juraţii de la Chefi la Cuţite, aranjând platourile „la puţă de furnică”

11/09/2017 22:13:45 Cristina MILEA  
 
O nouă ediţie a emisiunii concurs Chefi la Cuţite a debutat astă-seară la Antena 1, iar bistriţenii talentaţi la gătit nu au ezitat să-şi demonstreze farmecul şi talentul. Primul dintre bistriţeni – un informatician îmbrăcat în ie tradiţională, cu trăistuţă şi ţuică de struguri. „Dacă nu vă place mâncarea, măcar vă îmbăt...!”
citește tot articolul [ 0 comentarii

Vineri, Glow in the Dark Pool Party la Casa EMA - vezi ce te așteaptă:

06/09/2017 17:06:17 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Va fi o petrecere la piscina interioară de la Casa EMA. Băuturi, muzică bună, dans și multă distracție te așteaptă vineri seară începând cu ora 20:
citește tot articolul [ 0 comentarii

Doar câteva zile până la cea mai exclusivistă petrecere, Glow in the Dark Pool Party!

03/09/2017 09:02:00 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Se anunță distracție până dimineața la cea mai exclusivistă petrecere din oraș în 8 septembrie. Casa EMA te invită la piscină pentru a străluci în întuneric!
citește tot articolul [ 0 comentarii

Bârgăuanca Angi Cobuț revine pe micile ecrane, într-o nouă emisiune marca Antena 1

27/08/2017 12:34:24 Bianca SARA  
 
După aventura memorabilă de la „Chefi la cuțite”, bârgăuanca Angi Cobuț revine săptămâna viitoare pe micile ecrane, într-o nouă emisiune marca Antena 1, care le pune pe vedete în fața celor mai neobișnuite provocări, în cadrul unei vacanțe ieșite din tipare.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Strălucim în întuneric în 8 septembrie, la Casa EMA!

22/08/2017 11:13:07 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Se anunță o petrecere de neuitat în 8 septembrie la Casa EMA. Biletele pentru Glow in the Dark Pool Party sunt disponibile de acum la recepția Casei EMA.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO: Sute de bistriţeni au cântat alături de Hara, pe pietonal. Ce a promis solistul Flavius Buzilă pentru Bistriţa

20/08/2017 23:21:30 Ioana BRADEA  
 
Sute de bistriţeni au ales să-şi petreacă seara de duminică pe Pietonalul Liviu Rebreanu, în compania formaţiei Hara, cântând şi dansând alături de solistul Flavius Buzilă, care, impresionat de tinerii talentaţi din Bistriţa a făcut şi o promisiune pentru ei şi pentru oraşul său de baştină:
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO – Compact a făcut show la Bistrița! Aproape 2.000 de bistrițeni au dansat pe muzica legendelor rock-ului românesc

20/08/2017 23:09:08 Bianca SARA  
 
Pădurea-parc Schullerwald a prins viață în această seară, când pe scenă a urcat legenda rock-ului românesc, Compact. Dacă până la ora 22:00, numărul celor prezenți în parc nu era foarte mare, la debutul concertului Compact deja erau aproape 2.000 de bistrițeni.
citește tot articolul [ 0 comentarii

BISTRIŢA Live: Imagini din centrul oraşului – transmise începând de azi, în toate colţurile lumii...!

19/08/2017 17:43:26 Ioana BRADEA  
 
Continuând un proiect iniţiat anul trecut şi gândindu-se la bistriţenii plecaţi peste hotare – membrii Asociţiei Group Seven au amplasat o cameră live care transmite imagini din centrul Bistriţei – în toate colțurile lumii. Imagini din inima cetății, imagini de acasă.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Petrecerea de final de vară e la Casa EMA: Glow in the Dark Pool Party!

18/08/2017 16:15:09 Ana ȘTEFĂNEL  
 
O petrecere cum nu ai mai văzut se pregătește la Bistrița. Casa EMA te așteaptă în 8 septembrie la un eveniment exclusivist cu limită de locuri - doar o sută de bilete sunt disponibile! Piscina va fi pregătită cu mult sclipici, așa că mai ai timp să găsești costumul de baie care să fure toate privirile.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Se termină vara, Happy Day la Casa EMA continuă!

17/08/2017 13:01:54 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Vara este pe sfârșite, însă la Casa EMA ofertele și prețurile speciale sunt încă disponibile. Ești așteptat astăzi la Happy Day: fie că vrei să savurezi o limonadă pe terasă, fie că vrei să înoți - prețurile sunt cele mai bune.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO- Spectacolul naturii, surprins de un fotograf. Cum arată fulgerele care au brăzdat cerul noaptea trecută

14/08/2017 13:53:25 Bianca SARA  
 
Cei care au fost noaptea trecută cu ochii pe cer au rămas impresionați de fulgerele care brăzdau cerul odată la câteva minute. Un fotograf a ținut morțiș să imortalizeze acest spectacol al naturii. Ce a ieșit:
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO: Pleacă toată lumea din Bistrița! Ultimul să stingă și lumina…

13/08/2017 14:31:44 Ioana BRADEA  
 
Câteva fotografii realizate astăzi, în urmă cu puțin timp, ne demonstrează o dată în plus (dacă mai era cazul) că bistrițenii știu să exploateze la maximum weekendurile prelungite. O coadă kilometrică se întindea azi, la prânz, pe Calea Moldovei. Toată lumea pleacă din oraș. De ce să pleci? De ce-ai mai fi rămas…?
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO - O cunoscută vedetă și-a filmat videoclipul de relansare la Colibița. VEZI imagini din clip

13/08/2017 11:35:02 Bianca SARA  
 
Săptămâna aceasta, o cunoscută vedetă din România și-a filmat videoclipul de relansare tocmai la Colibița. Cântăreața, care a trăit în ultimii ani în Australia, a precizat că vrea să promoveze România inclusiv cu videoclipurile sale.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO: Extratereştri la Valea Mare, în Şanţ!

12/08/2017 15:47:11 Ioana BRADEA  
 
Totul a început cu o mână de extratereştri care au aterizat în comuna Şanţ. După care lucrurile s-au complicat… Pentru că nu au fost cuminţi, pentru că s-au ciondănit cu fraţii lor sau au făcut diverse alte boacăne, copiii au fost pedepsiți și transformați din temelii… Se vede totul limpede, din înregistrările realizate de o cameră de luat vederi:
citește tot articolul [ 0 comentarii

Târgul Mare al Bistriţei: 9 zile de concerte, demonstraţii sportive, târg de produse gastronomice, expoziţii şi focuri de artificii!

08/08/2017 12:14:47  
 
Să înceapă distracţia! Concerte folclorice deosebite, jazz, rock, hip-hop, muzică simfonică, teatru, lansări de carte, expoziţii de sculptură, demonstraţii sportive şi multe alte surprize îi aşteaptă pe bistriţeni, săptămâna viitoare, când începe Târgul Mare al Bistriţei organizat de Primăria Bistriţa şi Consiliul Judeţean. VEZI programul complet:
citește tot articolul [ 0 comentarii

„Florile Dumitrene” trec la cratită. Artistele vor apărea în celebra emisiune „Chefi la Cuţite”

07/08/2017 15:49:01 Ioana BRADEA  
 
Între două spectacole şi un festival de satiră şi umor, artistele de la „Flori Dumitrene” îşi fac timp să stea şi la cratiţă. Şi nu la orice cratiţă, ci la cea mai greu de cucerit sau de suportat! Artistele au participat săptămâna trecută la preselecţia concursului culinar „Chefi la Cuţite”, fiind invitate la Bucureşti şi săptămâna viitoare.
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO: Fete frumoase, muzică, soare, distracţie şi spumă din belşug la Ştrandul Codrişor încă de dimineaţă...!

05/08/2017 14:38:54 Ioana BRADEA  
 
Până diseară, la ora 20:00 – distracţia pare asigurată la Ştrandul Codrişor, acolo unde DJ-ii au grijă şi înveselească atmosfera, muzica bubuie în boxe, iar bistriţenii par decişi cu orice preţ să se simtă bine, în ciuda faptului că, pe alocuri, vopseaua s-a scorojit deja, iar tencuiala s-a desprins puţin... Spuma, însă, le acoperă pe toate...
citește tot articolul [ 0 comentarii

Începe numărătoarea inversă: În câteva ore ne distrăm la Karaoke Garden Party!

04/08/2017 10:14:32 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Au mai rămas doar câteva ore până cântăm alături de The Boulevard și Trupa 7 Pași. Terasa e pregătită, sistemul de sonorizare ne ajută, iar premiile îi așteaptă pe cei mai curajoși bistriţeni.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Weekendul aduce spumă și DJ la ștrandul Codrișor!

02/08/2017 12:02:32  
 
Deși ștrandul municipal și-a deschis porțile astăzi, Primăria Bistrița pregătește un party de inaugurare, care va avea loc weekendul acesta. Printre surprizele pregătite de municipalitate se numără și „spuma party”, dar și mai mulți DJ responsabili cu buna dispoziție.
citește tot articolul [ 0 comentarii

Casa EMA: Chiar de plouă, vineri ne vedem la Karaoke Garden Party!

01/08/2017 11:24:41 Ana ȘTEFĂNEL  
 
Ploaia ne-a speriat ultima dată, dar acum avem un plan B, așa că nimeni nu ne mai poate opri. Vineri, 4 august, ne vedem pe terasa de vară de la Casa EMA cu trupe live și mulți curajoși care sunt „în pericol” să câștige premiile oferite de sponsori!
citește tot articolul [ 0 comentarii

FOTO/VIDEO: Un spectaculos foc de artificii a încheiat Nunta Zamfirei

31/07/2017 22:44:01 Ioana BRADEA  
 
La sfârşitul a patru zile de spectacole de dansuri populare din toate colţurile lumii, bistriţenii au avut parte astă-seară, în piaţa din faţa Palatului Culturii de un ultim show dinamic, plin de veselie şi culoare. Un spectaculos foc de artificii a încheiat ediţia cu numărul 22 a festivalului.