Eşti martor la un eveniment care poate deveni o ştire? Sună-ne la 0744 391 999! | Ai filmat sau fotografiat o situaţie inedită care poate deveni o ştire? Trimite un e-mail pe adresa: redactia@bistriteanul.ro |

RECOMANDĂRI
FOTO: VEZI cine sunt câștigătorii Enduro Heniu 2014
Maslu la Mănăstirea Parva
Prăjituri delicioase de post și de Paște la magazinul Jupânul de pe Independenței
Bistriţeanul.ro şi Librăriile Aletheia adună cărţi pentru copiii din Bichigiu. Încercaţi şi voi...!
De Paşte, fii prietenul unui copil de la Preventoriul Ilişua!

  163 vizitatori online


Divas Instal Bistrita
Depozit de instalatii sanitare
Clinica Sanovil - chirurgie plastică
Consultaţii chirurgie generală şi chirurgie plastică.
Grădiniţa Rază de Soare
O grădiniţă veselă ca o rază de soare
Magic Party
Petreceri pentru copii de diverse vârste. Animații. Surprize. Suuper distracție
Scenica
Conceput pentru a da valoare timpului tau liber pentru a te descoperi pentru a-ti dezvolta aptitudinile sau talentul
PROLEMATEX PRODCOM
Firmă producătoare de tâmplărie din lemn stratificat lemn masiv și PVC.
Decoraţiuni interioare Regalia
Valoarea vine din interior
URBANA
Societate cu experienţă în activitatea de salubrizare înfiinţată prin preluarea activelor fostei secţii mixte
Clinica Sanovil - endocrinologie
Consultaţii endocrinologie.
Trenul Veseliei
Haideţi şi voi în Trenul Veseliei
Pizzeria Green Factory
Pizza Green Factory – cea mai bună pizza din Bistriţa te răsfăţam cu cele mai bune pizza şi preparate culinare
Maj-Tom Gazon
Firma noastră dispune de utilaje profesionale şi personal de specialitate în construcţia şi amenajarea terenurilor
Make Up Profesional Lee Lee
Machiaj profesional de zi sau de seară cu produse profesionale.
Rokko
Rokko este salonul de frumuseţe şi îngrijire corporală şi cosmetică situat la etajul 3 în Shopping Center
Cosmetică Salon Claudia
Tratamente faciale de hidratare şi corectare a imperfecţiunilor.

REDACȚIA:
Tel: 0744-391999
Fax: 0363-814306
Email: redactia@bistriteanul.ro
Redactor Șef - Raluca Nechiti
PUBLICITATE
publicitate@bistriteanul.ro
Mobil: 0754-777.536
JURIDIC
Redacția beneficiază de serviciile Cabinetului de avocatură ARIS CUPȘA, Bistrița, Baba Novac, nr 9, tel 0742-766078, fax 0263-210015



Se deschide Strandul Municipal!

11/06/2011 14:36:05 Andreea BOJOR  
In 15 iunie se deschide strandul municipal "Codrisor". Muncitorii de la DSP Bistrita fac ultimele pregatiri pentru ca strandul sa fie deschis in conditii bune. Din acest an bazinul va fi mai putin adanc.

Daca vremea va fi buna si temperaturile ridicate, din 15 iunie bistritenii se vor putea balaci in strandul municipal. Angajatii de la Directia de Servicii Publice din cadrul Primariei Bistrita fac ultimele pregatiri pentru ca totul sa fie pus la punct in momentul in care strandul va fi deschis.

A fost tunsa iarba, au fost vopsite scarile si in prezent se lucreaza la bazin pentru ca din acest an va fi mai putin adanc.

Odata ce va fi finalizata lucrarea la bazin va fi facuta igienizarea si strandul va putea fi deschis oficial.

“Daca vremea va fi favorabila si nu vor fi ploi cel mai probabil in 15 iunie strandul va fi deschis” a explicat pentru Bistriteanul.ro purtatorul de cuvant al Primariei Bistrita, Mihai Rusti.

Pentru lucrarile de reabilitare si modernizare a strandului au fost alocate de la bugetul local fonduri de 122.000 de lei.

Pretul unui bilet de intrare la strand este de 2 lei pentru copii, 3 lei pentru studenti si 5 lei pentru adulti.

5387 vizualizari


strand11.jpg :: Bistriteanul.ro
strand5.jpg :: Bistriteanul.ro
strand9.jpg :: Bistriteanul.ro
strand13.jpg :: Bistriteanul.ro
strand8.jpg :: Bistriteanul.ro
strand3.jpg :: Bistriteanul.ro
strand7.jpg :: Bistriteanul.ro
strand2.jpg :: Bistriteanul.ro
strand6.jpg :: Bistriteanul.ro
strand1.jpg :: Bistriteanul.ro
strand10.jpg :: Bistriteanul.ro
strand12.jpg :: Bistriteanul.ro
15 iunie
  (15/06/2011 17:41:40)
[ Mujdei ]
S-A DESCHIS STRANDUL AZI? A FOST CAREVA?
foarte bine
  (12/06/2011 18:32:42)
[ marius ]
e un lucru bun ca l-au facut mai mic in adancime,se incalzeste si mai repede apa iar la schimbare se umple mai repede
e un lucru bun
  (12/06/2011 18:28:19)
[ marius ]
foarte bine ca la facut mai mic in adancime,se incalzeste mai repede apa iar cant o schimba se umple mai repede....
Apaaaaa....................
  (12/06/2011 08:13:06)
[ marian G ]
;Marocanii; a-ti scapat la apa...
colacul
  (12/06/2011 07:42:49)
[ cucu ]
la iproeb e ca in occident ??? inseamna ca n-ai vazut occidentul....iproeb e ca la romani la fel ca si la figa si alte locuri lipsite de nuanta si culoare, adica made in romania
Iproeb
  (12/06/2011 00:42:47)
[ Sergiu ]
A umplut bazinul la Iproeb? :D inseamna ca maine e zi de balacit, am noroc cu ambii parinti care lucreaza in fabrica.
aaa
  (11/06/2011 23:32:28)
[ RAUL ]
Asta e baieti. daca aveti legitimatii este OK. daca nu .......nu stiu alta cale . Succes la toti !!!!
PARADISUL DIN IPROEB
  (11/06/2011 21:31:48)
[ vasile ]
S-A DESCCHIS LA IPROEB E FOARTE FRUMOS ACOLO AM FOST AZI ACOLO E CA IN OCCIDENT DAR DE MAINE NU LASA NUMAI CU LEGITIMATII.
:)
  (11/06/2011 20:25:10)
[ cristi ]
mai bine ma duc la saretel la lacu sarat ... decat aici.. ma duc acolo si e frumos placut aici iau 2 3 boli 2 3 ciuperci si asa mai departe si vreo 2 3 tigani si fara telefon :) ca se mai si fura
I.T.A e fraier
  (11/06/2011 19:18:07)
[ Aleks ]
I.T.A te dai de gol ca nu stii sa inoti...nici mie nu imi place ideea ca u micsorat...mai sunt 2 bazine mai mici pentru cei care nu vor sa sara sau sa inoate ..ma rog asta e...si sunt de acord cu Gicu..."Marocanii" tot asa fac ? sau se ia vreo masura ?
daca sunteti cuminti pune si apa in bazin
  (11/06/2011 18:47:38)
[ bula ]
la care nu va place adancimea asteptati sa vina viitura de la colibita si faceti proba in vale ca e aproape. Au grija cei de la SGA sa nu va innecati.
@ I.T.A
  (11/06/2011 18:38:57)
[ Mujdei ]
Nu facea nimeni gura,lumea isi da cu parerea. Te crezi mai destept pentru ca injuri si pentru ca nu stii sa scrii ? Nici mie nu-mi place ideea asta cu micsorarea bazinului. Era mult mai bine inainte si la 3 m nu era atata lume. Acum o sa fie plin bazinul,dar asta e..n-avem ce face,ne conformam. Fara sa injuram ca la usa cortului.
Biletul
  (11/06/2011 17:58:17)
[ gicu ]
"Marocanii" din centru cat vor plati biletul? Sau vor sari gardul, comme d`habitude?
decizie proasta
  (11/06/2011 17:09:40)
[ m ]
Mai bine se investea intr-o instalatie de recirculare si filtrare a apei decat sa se micsoreze adancimea bazinului!Vrem sa inotam intr-o apa curata ,fara risc de imbolnavire,iar sariturile in apa sa se faca numai din locul special amenajat si nu de pe marginile bazinului!
ba..?
  (11/06/2011 17:09:12)
[ I.T.A ]
ba alex..mai dute si in plm..! ce draqu tot faci gura..atata ca daca nu micsoreau..bazinu le scadea..acctiunile..asa mai vine lumea cand li prea cald mai vin si mai stau in apa..ca ratele..nu faci thu figuri ca cn esti thu :)) ! ceaw`o
Foarte rau
  (11/06/2011 16:15:27)
[ Alex ]
Mie unu nu imi place ca au micsorat adancimea bazinului! trebuia sa o faca mai adanca!
:d
  (11/06/2011 15:45:22)
[ paula ]
scuze, am citit eu gresit :D da fi mai putin adanc
?
  (11/06/2011 15:44:41)
[ paula ]
spune ca va fi mai adanc, nu ca l'au micsorat
:d
  (11/06/2011 15:10:14)
[ anto ]
ii ok k l'au amenajat si ca l'au modernizat dar mie una numi convine ca au micsorat bazinul:-J


CAUTARE
STIRILE DE AZI
17:38 - Primăria ar putea premia Gloria pentru calificarea în play-off! Un proiect de hotărâre e pe masa consilierilor!
16:27 - Medicamentele şi întreţinerea, mai importante pentru pensionari decât masa de Paşte
15:21 - Locatarii de pe Castanului sunt supăraţi că au fost lăsaţi fără apă încă de dimineaţă
14:01 - O singură zi liberă de Paşte pentru bugetari
13:26 - Olaf Schreglmann şi Radu Moldovan despre cooperarea în proiecte transfrontaliere între Landul Bavaria şi Bistriţa-Năsăud
12:49 - Căianu Mic: A călcat prea tare pedala de acceleraţie şi a ajuns într-un şanţ
11:40 - Nu e cazul să vă tăiaţi din păr în Vinerea Mare. Practicaţi, în schimb, scăldatul ritualic la duş!
09:27 - Spovedeşte-te AICI şi eşti la un CLICK distanţă de Mântuire!
09:09 - Rondul de dimineaţă: ...dar dacă Iuda a fost într-adevăr prietenul şi discipolul preferat, singurul care L-a înţeles...?
08:59 - Un strop de bucurie în prag de sărbători pentru familiile din Mureşenii Bârgăului care au rămas fără case într-un incendiu

Certificat Web Certificat Web Director web RSS - Ia stiri de aici Aboneaza-te la FeedBurner
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Bistriteanul.Ro.